«Найбільша біда туриста - самовпевненість». Рахівський рятувальник розповів, як поводитись у зимових горах

грудня 08 / 2019
«Найбільша біда туриста - самовпевненість». Рахівський рятувальник розповів, як поводитись у зимових горах

Гори завжди манять до себе. Якщо влітку і більша кількість людей підкорюють вершини, то взимку - їх штурмують справжні екстремали. Про головні правила поводження у зимових горах ми поговорили із начальником гірського пошуково-рятувального відділення м. Рахів - Боклажуком Дмитром Степановичем.

Ретельно готуйтеся до походу

«Найбільша біда туриста - самовпевненість» - каже Дмитро Степанович. Більшість людей, які наважуються йти в гори взимку, не зважають на небезпеки, що їх там очікують.
До походу готуйтеся дуже ретельно! Продумайте в голові всі можливі ситуації, які можуть спіткати вас у горах: травми, обмороження, лавини, дикі тварини тощо. Ви навіть можете просто заблукати, бо взимку орієнтуватися важче, ніж влітку.
Обов’язково візьміть з собою: ніж, сірники, сухий спирт (щоб легко розпалити вогонь), термос із гарячим чаєм, ліхтарик, телефон (на якому має бути завантажена програма, яка б могла визначити ваші точні координати), Power Bank, топографічну карту місцевості та легкий перекус (цукерки, шоколад, горішки та ін.).
На собі ви мусите мати термобілизну (бажано нову, бо стара вже не так зберігатиме тепло). Також рятувальник радить взяти ще одну запасну пару рукавиць (окрім тих, що будуть на вас) та ще одні шкарпетки.

Зверніться до гірських пошуково-рятувальних служб

«Багато туристів кажуть, шо вони вже були в горах, шо всьо знають, а потім дзвонять нам і ми їдемо за ними, бо вони заблукали» - жаліється Дмитро Степанович.
У рятувальній службі вам розкажуть про рівень лавинонебезпеки, повідомлять про стан снігу на схилах, порадять щось від себе і дадуть відповіді на всі ваші запитання.
Обов’язково зареєструйтеся у рятувальників, залишіть свої контакти і маршрут. «Нам легше працювати, коли ми знаємо, де шукати. І для туриста це може врятувати життя» - зазначає пан Дмитро. Можна зареєструватися як і особисто, так і по телефону (адреси та номери телефонів гірських пошуково-рятувальних служб подані в кінці матеріалу).

Будьте уважні

«Гори треба любити. Гори треба поважати. Не йти туди, аби просто си йшло. Треба бути дуже уважним. Бо гори можуть і не відпустити» - каже рятувальник.
У жодному разі не можна йти самому. Бо гори влітку і взимку - це дві різні речі. Щоб йти в похід в сніг і мінусову температуру потрібно мати хорошу фізичну форму та певний досвід у гірських походах. Також не слід йти без супровідника, який знає місцевість.
«За останні роки я бачу таку тенденцію, шо людина хоче за будь-яку ціну покорити вершину.» - ділиться Дмитро Степанович. Тільки міняється погода, чи починається буря або сильний вітер, чи хтось із групи починає замерзати, чи просто зрозуміли, що заблукали - припиніть рух далі! Повертайтеся назад, якщо пам’ятаєте дорогу і цьому сприяє погода, або робіть привал і викликайте рятувальників.

«Наша основна робота - рятувати людей в горах. Більшість не усвідомлюють небезпеку гір і платять за це власним здоров’ям чи життям. Кожен раз, як ідете в гори, думайте про те, шо можете вже не вернутися дома, бо так воно є.» - зазначає на завершення рятувальник.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...