«Слуга олігарха»: Ігор Кривошеєв та його комітет захищають Боржавські бізнес-інтереси Каськіва?

листопада 19 / 2019
«Слуга олігарха»: Ігор Кривошеєв та його комітет захищають Боржавські бізнес-інтереси Каськіва?

Обраний за №37 по загальнодержавному багатомандатному округу від партії «Слуга народу», народний депутат із Закарпаття Ігор Кривошеєв виявився не таким простим, як це могло здатися з огляду на його попередню професією — проводити весілля та корпоративи за 150$/ніч.

Одразу після прийняття присяги Ігор Кривошеєв оголосив, що працюватиме на благо екології України, а його основною «фішкою» стане боротьба з вітряками на Боржавських полонинах на Закарпатті.

Згадуваний проєкт на 178 млн євро на етапі своєї реалізації повинен створити 1500 робочих місць в депресивному за кількістю робочих місць регіоні.

Днями Ігор Кривошеєв виступив із законодавчою ініціативою до Президента про створення регіонального ландшафтного парку «Полонина Боржава», нібито з метою захисту полонин.

Цей закон народного обранця суворо забороняє:

— збір яфин населенням;
— випас свійської худоби;
— розведення вогнищ під шашлики;
— активний туризм;
— будівництво чи реконструкцію доріг;
— рух будь-якого важкого транспорту полониною (квадроцикли, джипи і т.д.) тощо.

Один з найважливіших пунктів — з моменту вступу закону в дію, усі теперішні власники земельних ділянок автоматично позбуваються ПРАВ власності.

«Слуга олігарха»: Ігор Кривошеєв та його комітет захищають Боржавські бізнес-інтереси Каськіва?


Приватні наділи, а також землі сільських та селищних рад вилучаються і передаються у власність держави — на території Воловецького, Свалявського, Міжгірського та Іршавського районів.

Раніше опоненти ВЕС вже виступали з ідеєю оголошення регіонального ландшафтного парку «Полонина Боржава» об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення.
«Слуга олігарха»: Ігор Кривошеєв та його комітет захищають Боржавські бізнес-інтереси Каськіва?


Щоправда, основним обгрунтуванням тоді стала небезпека для Боржавських полонин від збору яфин селянами, які використовують спеціальні гребінці.

Саме з цього аргументу, а не з будівництва ВЕС, починається перелік факторів негативного впливу людини на природу полонини.

«Слуга олігарха»: Ігор Кривошеєв та його комітет захищають Боржавські бізнес-інтереси Каськіва?

Згадувану ініціативу Кривошеєв вирішив втілити у життя за допомогою багаторічних опонентів вітропарку на Боржаві. Окремі з них, як і народний обранець, відстоюють інтереси будівництва гірськолижного курорту на території Міжгірщини.

«Розбудова гірського курорту, кажуть експерти з місцевого економічного розвитку, більше відповідає державній стратегії розвитку регіону Карпат та міжнародним зобов’язанням України,» — йдеться у їх повідомленні.

Власне, на своїй сторінці у соцмережі FB Ігор Кривошеєв так і не зміг відповісти, чи входитимуть до зазначеного ландшафтного парку території Міжгірського району та чи будуть повернуті у державну власність незаконно здобуті (під бізнес — прим.автора) земельні ділянки на Боржаві.

«Слуга олігарха»: Ігор Кривошеєв та його комітет захищають Боржавські бізнес-інтереси Каськіва?Якщо вже захищати Боржаву, то всю її територію, а не тільки там, де, вочевидь, небезкоштовно попросили нардепа.

Підозрюємо, що народні обранці з комітету по захисту екології працюють на так звану групу Каськіва, яка приватизувала частину земель Боржави у приватні руки. Сьогодні Ігор Кривошеєв чомусь не виступає за внесення цих ділянок до проєкту ландшафтного парку, з яким звернувся до Президента.

Після перемоги «Євромайдану» пан Каськів виїхав до Австрії, де, за його власним зізнанням, очолив компанію Rozario GmbH, однак шлейф його минулих справ в Україні, тягнеться і по сьогодні. Власні бізнес інтереси олігарх скуповує через підкупних нардепів.

Нагадаємо про афери групи Каськіва.

Найбільш масштабна афера відбувалась навколо розкрученого проєкту «Олімпійська надія-2022» — власне, будівництва гірськолижного курорту на полонині Боржава, який мав би затьмарити комплекс «Буковель» у сусідньому Прикарпатті.

У серпні 2012 року французька компанія Orex Loisirs затвердила меморандум з нікому не відомою українською фірмою «Боржава Резорт» про інвестиції в Карпати. За декілька тижнів остання підписала аналогічний документ з держпідприємством «Олімпійська надія – 2022». Ці домовленості повинні були матеріалізуватися у вигляді найбільшого в Україні гірськолижного комплексу.

«Олімпійська надія» мала втілитися французами у Воловецькому, Свалявському та Міжгірському районах Закарпатської області. Під цей проєкт приватні фірми, наближені до Каськіва, скуповували сотні гектарів землі, а його очікуване фінансування обчислювалася сотнями мільйонів гривень.

Слідчі з’ясували, що гроші для «олімпійського селища» відмивалися на Кіпрі і поверталися в Україну на рахунки фірм, підконтрольних Каськіву та його спільникам.

«Відмиті» за кордоном, гроші поверталися з рахунків іноземних фірм у вигляді позик та інвестицій в українські підприємства, підконтрольні «злочинній групі юридичних осіб». Саме за допомогою цієї схеми скуповувалися землі на полонині Боржава.

У підсумку, майже п’ятсот земельних ділянкок були придбані та зареєстровані як власність фірм групи Каськіва!

ЧОМУ ІГОР КРИВОШЕЄВ НЕ ВНОСИТЬ В ПРОЄКТ ЛАНДШАФТНОГО ПАРКУ ТЕРИТОРІЇ, ДЕ ЗНАХОДЯТЬСЯ ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ФІРМ «Карпати Тур Груп», «Боржава СКІ», «Боржава Бальнеріо», «Боржава Резорт», «Профіт Консалтинг Груп», «Соломія», «Воловецький завод продтоварів», «Карпатія Холдинг», «Фортуна затишок», «Боржава Резорт Холдинг»,« Боржава Девелопмент»,«Думка», «Боржава Інвест», «Боржава Ленд», «Таурус Проперті», «Таурус Естейт», «Таурус Інвест» та «Таурус Ленд» з групи Каськіва ?


Чи не тому, що, згідно з законом, ці земельні ділянки повернулися б державі?

У своєму зверненні до Президента Кривошеєв апелює тільки територією, де повинен реалізуватися проєкт з ВЕС. П’ятсот ділянок, вкрадених у держави, його не цікавлять взагалі!

Все схоже на те, що в екологічному комітеті процвітає така ж корупція, як і в комітеті з питань фінансів, а може, навіть і більша за своїми масштабами!

Повідомляє - Закарпатська правда
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...