«Очі» закарпатського телебачення: історії тих, хто залишається за кадром (ВІДЕО)

листопада 15 / 2019
«Очі» закарпатського телебачення: історії тих, хто залишається за кадром (ВІДЕО)


16 листопада в Україні відзначають день телебачення, радіо та зв»язку. Наші історії про людей, які сьогодні створюють для нас «картинку». Військовослужбовець, інженер та країнознавець – троє людей, які змінили професії і присвятили себе телебаченню. Іван, Андрея та Любомир. Різні медіа, але любов до справи спільна.
Колишній військовослужбовець Іван вже 4 рік працює телеоператором. За фахом географ, але вдалося реалізувати себе в кардинально іншій сфері. На телебачення потрапив випадково, та жодного разу не пошкодував, адже отримує задоволення від роботи.
Іван ШИМКО
телеоператор, ветеран АТО
Одного разу подзвонила мені брата жінка, вона працювала тут в нас на телебаченні і запропонувала, чи не хочу я піти попрацювати телеоператором, бо є вакансія. Я подумав, чому б і ні, чому б не спробувати. Так і до сьогодні працюю вже четвертий рік телеоператором.
Навчатися всім тонкощам операторського мистецтва довелося швидко. Якихось два тижні практичних спостережень за старшим колегою і все – віддали техніку та довірили самостійно знімати.
Іван ШИМКО
телеоператор, ветеран АТО
Навчання проходило дуже швидко, за 2 тижні. Мене закріпили за одним оператором, де він мені все пояснював, показував, що і як робити, як знімати. Я з ним 2 тижні походив і потім мене вже самого відправили на першу зйомку. Було трохи страшно, бо боявся «запороти» цю зйомку, щось зробити не так: пересвіт, або ще не так кадр, щось криво. Вийшло, ніби, досить непогано, як для першого разу і пішло-поїхало. Мені це сподобалося і працюю.
Ваня згадує безліч курйозних ситуацій, але цей етап залишився в далекому минулому. Зараз «набиті» руки і повна впевненість у собі. Молодому поколінню радить не боятися. Каже: це найголовніше в роботі.
Іван ШИМКО
телеоператор, ветеран АТО
Головне не боятися і хотіти, щоб було бажання. Працювати і не боятися, що ти десь щось зробиш не так. Це помилки і можна навчитися на таких помилках, що ти в майбутньому більше їх не будеш робити.
Режисерка монтажу, Андрея Перц, вправно володіє комп’ютерними програмами. Коли матеріал потрапляє до її рук, вона складає докупи відзняті кадри, обирає найбільш підходящі і віддає в ефір готовий відеосюжет.
Андрея ПЕРЦ
режисерка монтажу
Відеомонтаж – це ніби технічна така робота, але насправді тут дуже багато можна вкласти душі. Якщо це якісь матеріали творчі, про якихось цікавих людей. Або про якісь події. Також був у мене проект. Який був про подорожі. Мене попросила людина, яка багато подорожує. Віддала мені своє відео і з цього я робила міні-програмки про ці подорожі. І це мені дуже подобалося, бо це були саме такі частинки світу, де я ще не була, а хочу побувати.
За плечима дівчини більше 20 країн світу. Найулюбленіша – Італія. Андрея мріє побувати у всіх куточках планети і відзняти свій унікальний фільм – відеоспогади найяскравіших спогадів життя.
Андрея ПЕРЦ
режисерка монтажу
Це дуже класно, що я вмію монтувати відео. Тому що тепер я можу, використовуючи телефон, або фотоапарат. Я можу не тільки фотографії класні зняти. А й відео. І я знаю, що якщо не відразу, то колись я можу це відео потім взяти і по спогадам зробити свій маленький фільм про свої подорожі.
Любомир і відеокамера – нерозлучні уже більше 4-х років. Хлопця майже ніколи не побачиш «у кадрі». Та саме його очима глядач бачить кінцеву картинку на екрані. За освітою Любомир – інженер. Та все ж творча натура перемогла у виборі майбутньої професії. А все почалося зі звичайного захоплення фотографією.
Любомир ШКВАРА
відеооператор
Я собі купив фотоапарат на 3 курсі. Намагався зробити якісь фотографії, обробляти їх, вивчав фізику процесу, потім уже дивився на фотографії, роботи іменитих фотографів. І якось таким чином пробував себе долучити до цієї творчої спільноти.
Захоплення фото плавно перейшло у відеозйомку. Хлопець «випробував» долю і подався на місцеве телебачення. Авантюра вдалася. Зараз Любомир – вправний оператор, за його плечима сотні проектів та матеріалів, екстремальних зйомок під час повеней і пожеж. У вільний від роботи час хлопець подорожує українськими Карпатами та грає у музичному гурті.
Любомир ШКВАРА
відеооператор
Якщо так основні хобі розділити, то це – музика, гори, солодке і дівчата. Це те, що я люблю. З музикою життя мене пов’язало ще з університету. У нас музичний гурт «Станція». Я там басист. І ми нещодавно їздили із концертом у Чехію. Також люблю подорожувати, але подорожі саме походи в гори. Тому що природа – це те, що я обожнюю. І від великого міста і натовпів людей потрібно також відпочивати.
Хоч і вони залишаються поза кадром, усіх цих людей об’єднує любов до телебачення. До роботи, яка вже встигла врости в душу, з якою не заскучаєш.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар