Харчування дітей в закладах освіти Закарпатської області має бути безпечним

листопада 11 / 2019
 Харчування дітей в закладах освіти Закарпатської області має бути безпечним
Забезпечити раціональне і безпечне харчування учнів у закладах освіти, своєчасно вживати заходів для поліпшення його якості, здійснювати систематичний контроль за організацією харчування дітей – такі першочергові завдання дав Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук за підсумками наради, яка відбулася 25 жовтня поточного року.
На виконання зазначеного доручення, з метою вирішення актуальних питань щодо організації безпечного та якісного харчування дітей в закладах освіти області сьогодні, 11 листопада, в облдержадміністрації відбулася нарада під керівництвом заступника голови ОДА Ольги Травіної.
 Харчування дітей в закладах освіти Закарпатської області має бути безпечним

У своєму виступі директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова зауважила, що питання організації харчування неодноразово упродовж останнього часу були предметом обговорення як засідань колегії департаменту, так і нарад, а також «відкритих управлінських студій». Зокрема, у цьому контексті наголошено на переході від централізованого до самостійного бухгалтерського обліку та здійсненні процедур закупівель, у тому числі і продуктів харчування.
У ході наради представники департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Держпродспоживслужби в Закарпатській області та представники місцевих органів управління освітою, які відповідають за організацію харчування в районах, містах, ОТГ виокремили низку першочергових кроків, що сприятимуть поліпшенню ситуації в цілому. На переконання фахівців, існує потреба в дотриманні законодавства щодо безпечності харчових продуктів, санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил, запровадженні контролю за якістю продуктів, забезпечення належної матеріально-технічної бази, впровадження системи НАССР на харчоблоках закладів освіти, укомплектування професійно підготовленим персоналом.
Досвідом роботи з організації якісного та безпечного харчування дітей у закладах загальної середньої освіти в м. Ужгород з присутніми поділилася начальник відділу закладів освіти управління освіти Ужгородської міської ради Жанна Дудинець.
 Харчування дітей в закладах освіти Закарпатської області має бути безпечним

Про зміни у законодавстві в сфері безпечності харчових продуктів, здійснення заходів державного контролю з питань дотримання законодавства закладами освіти, про вимоги санітарного законодавства для закладів освіти йшлося у виступах представників Держпродспоживслужби в Закарпатській області.
Крім зазначеного, на виконання доручення Прем’єр-міністра України
видано розпорядження голови обласної державної адміністрації, що передбачає регіональний план заходів щодо організації харчування дітей у закладах дошкільної та загальної середньої освіти області.
Реалізація усіх поставлених завдань сприятиме поліпшенню системи харчування, яке має бути, насамперед, якісним та безпечним. Адже це один з критеріїв здоров’я дошкільнят та учнів.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар