Розвитку громад і промоції карпатської культури присвятили медіасніданок в Ужгороді (ВІДЕО)

листопада 09 / 2019
Розвитку громад і промоції карпатської культури присвятили медіасніданок в Ужгороді (ВІДЕО)


Розвитку Карпат присвятили медіасніданок в Ужгороді. Представники Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», Міністерства розвитку громад та територій України і обласної влади розповіли журналістам про транскордонну співпрацю, сприяння місцевому та регіональному розвитку, реалізацію проєктів, промоцію краю та збереження автентичної карпатської культури.

Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» – перша в Україні об’єднувальна ініціатива, що будувалася «знизу». Створена у 2007 році, зараз включає понад 70 органів самоврядування та їх об’єднань української частини Карпатського Єврорегіону. Це 4 області: Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська і Чернівецька. Які проєкти реалізовані саме у Закарпатті – розповіли журналістам на медіасніданку в Ужгороді.

Популяризація історичного, культурного, природного та туристичного потенціалу, формування мережі співпраці, підвищення рівня і спроможності громад як у малих, так і масштабних проєктах, і, власне, їх фінансування – такі основні напрямки діяльності асоціації. У центрі уваги – збереження і промоція автентичної карпатської культури. Виноградарство і виноробство, мед та бджільництво, а також вівчарство – у пріоритеті промоції краю.

Наразі міністерством розвитку громад та територій України ініційовано залучення коштів інших міністерств та програм, як українських, так і європейських, саме на розвиток гірських регіонів. Найближчим часом буде оголошений конкурс проєктів на 2020 рік до 12 мільйонів гривень для розвитку інфраструктури та економіки.

Закарпаття – специфічний регіон, де не у кожному гірському селі є інтернет і навіть зв’язок, тож пересічні люди, не маючи доступу до інформації, можуть і не знати про можливості для розвитку своєї громади, про такий конкурс, про умови участі та власне написання проєкту. Наразі стоїть завдання активізувати місцеві громади до участі у конкурсі зі своїми проєктами.

Денис Ман зауважив, що з боку обласної влади і надалі працюватимуть у напрямку активізації ініціативних груп у гірських районах краю, підтримки проєктів – як організаційної, так і фнансової.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...