На Закарпатті стартував форум Карпатського Єврорегіону

листопада 08 / 2019
На Закарпатті стартував форум Карпатського Єврорегіону
Упродовж 7-8 листопада в Ужгороді відбудеться форум Карпатського Єврорегіону.

Серед запрошених ? керівництво обласних рад Львівщини, Івано-Франківщини та Чернівеччини, а також голови районних, міських, селищних та сільських рад, ОТГ, науковці, громадські діячі та ін.

Сьогодні, 7 листопада, в Ужгородській міській раді відбулося засідання Загальних Зборів Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”. Обговорено питання порядку денного Зборів, у яких – діяльність Карпатського Єврорегіону, проблеми та шляхи їх вирішення.

Відкрив Збори керівник Правління Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна», голова Львівської облради Олександр Ганущин. Він побажав учасникам зібрання успішної, ділової, результативної роботи і надав слово для привітання голові облради Михайлу Рівісу, заступнику голови Івано-Франківської облради Сергію Басарабу та заступнику Ужгородського міського голови Олександру Білаку.

Михайло Рівіс щиро привітав поважних гостей на Закарпатті, подякував присутнім керівникам, що свої зусилля, професійні знання і досвід спрямовують на підтримку ініціатив місцевих громад, високо оцінив роботу правління, завдяки якій «маємо суттєві позитивні зміни і в роботі, і в її форматі. Це чи не єдина інституція місцевого самоврядування Західної України, яка демонструє реальні результати, перспективи, проекти, що втілюються в життя з користю для громад. Наш здобуток і унікальність у тому, що ми шукаємо спільні точки дотику для об’єднання зусиль, намірів і прагнень, а вони єдині?розбудовувати самоврядні території, громади та гідне життя в них заради сильної, мирної, щасливої України», – наголосив М.Рівіс, побажавши всім міцного здоров’я, творчого натхнення, наполегливості, успіхів громадам та миру на рідній землі.

Відтак виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон – Карпати – Україна» Галина Литвин аргументовано презентувала питання порядку денного, що сприяло фаховій дискусії. Серед ключових ? про Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки. За результатами його розгляду вирішено звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів і Верховної Ради України з проханням передбачити в Законі «Про Державний бюджет України на 2020 рік» окрему статтю для розвитку гірських територій українських Карпат у розмірі 2 млрд грн.

Оговоривши питання про стан та проблеми реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, Збори вирішили, що оскільки досі не затверджено Порядок та умови надання у 2019 році субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів транскордонного співробітництва, то необхідно також звернутися до вищого керівництва держави про включення до Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» бюджетну програму «Субвенція з держбюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів ТС» з фінансуванням у розмірі 300 млн грн.

Скерували члени Єврорегіону до вищих ешелонів влади ще одне Звернення з проханням доручити Міністерству розвитку громад і територій України ініціювати внесення змін до відповідних документів, що регламентують механізм фінансування підтримки секторальної політики із встановлення можливості зберігання бенефіціарами залишків коштів на рахунках для покриття витрат у наступному бюджетному періоді (переведення таких залишків до перехідних).

Було активно обговорено і низку інших питань та ухвалено конструктивні рішення.

Участь у Зборах також узяли: представник Асоціації в Закарпатській області, депутат облради Василь Худинець, голова Свалявської райради, заступник керівника Правління Асоціації Мирослава Ливч, голова Виноградівської райради Віталій Любка та ін.

Виконавчий апарат облради
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...