Кількість відмов від щеплень на Закарпатті за рік зросла на 20% (ВІДЕО)

жовтня 23 / 2019
Кількість відмов від щеплень на Закарпатті за рік зросла на 20% (ВІДЕО)

Напередодні Всесвітнього Дня боротьби з поліомієлітом у пресцентрі Закарпатської ОДА організували брифінг. Спікери Михайло Поляк – директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» Закарпатської обласної ради, Любов Данич – лікар-епідеміолог ДУ «Закарпатський обласнийлабораторний Центр МОЗ України», Вікторія Лис-Хамаза – представник ГО «Батьки за вакцинацію» в Закарпатті розповіли про стан з вакцинацією у краї. Окремо зупинилися і на дифтерії. Нагадаємо, в області у трьох людей діагноз підтверджений, всі троє – студенти-іноземці.

«Вакцинація проти поліомієліту як один із пріоритетів громадського здоров’я» – така тема брифінгу, організованого прес-центрі Закарпатської ОДА для привернення уваги громадськості до цієї невиліковної хвороби.

У довакцинальний період від цієї хвороби помирало до тисячі осіб щомісяця, Завдяки щеплювальній кампанії, запровадженої в Україні у 60-тих роках, смертність поступово знижувалася. Востаннє випадок поліомієліту у Закарпатті був у 1984 році.

Лікарі наголошують, вакцинація – єдиний спосіб уникнути чи мінімізувати наслідки інфекційних хвороб. Але, на жаль, щеплювальна кампанія у краї проходить в’яло. Лише на 49% виконано план по вакцинації. Також існує проблема відмов від щеплень. Так, за 9 місяців 2019 року їх у Закарпатті 2736. Це на 20% більше, ніж минулоріч. Як наслідок, маємо в області спалах дифтерії, востаннє випадок якого був у 2011 році на Великоберезнянщині.

Понад 120 студентів, які контактували з першими інфікованими, обстежують. Оскільки, якщо людина і не хворіє, вона може бути носієм небезпечного вірусу, який розповсюджується повітряно-крапельним шляхом. Варто додати, бактерія дуже живуча, а хронічне носійство може тривати понад пів року.

Наслідки дифтерії страшніші, ніж від кору. Смертність складає 50%. Тому лікарі радять щеплюватися згідно з календарем, вакцин вистачає, а при перших симптомах одразу звертатися до фахівців, щоб вчасно почати лікування. Адже «ціна питання» – людське життя!

Завтра, 24 жовтня, засідатиме спеціальна комісія в Ужгородській міській раді, де вирішуватимуть питання карантину та подальших заходів щодо уникнення епідемії дифтерії у обласному центрі та Закарпатті загалом. Про результати поінформуємо у наступному випуску новин.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар