Нобелівську премію обіцяють тому, хто доведе негативний вплив ВЕС на водні ресурси

жовтня 15 / 2019
Нобелівську премію обіцяють тому, хто доведе негативний вплив ВЕС на водні ресурси

Днями у Трускавці відбулася Шоста міжнародна науково-практична конференція «Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування», організована Державною службою геології та надр України і Державною комісією України по запасах корисних копалин. Цей захід вважається одним з найпрестижніших у науковому світі.

Цьогоріч на конференції було представлено відразу дві наукові праці, присвячені розвінчуванню фейків щодо ВЕС на Боржаві. Зокрема, член-кореспондент Академії гірничих наук України Василь Дяків довів, що аргументи «рятівників Боржави» не мають нічого спільного з наукою.

Поширені «рятівниками» тези про можливі ерозії ґрунтів, повені, негативний вплив на водні ресурси тощо – вигадані «страшилки».
Василь Дяків гарантував Нобелівську премію тому, який зможе довести негативний вплив ВЕС на водні ресурси – як підземні, так і наземні.


- Якби такий вплив був, то усі вітроелектростанції в усьому цивілізованому світі були б заборонені, – пояснює член-кореспондент Академії гірничих наук України Василь Дяків. - Будь який вчений: хімік, фізик, біолог, еколог, медик, географ, геолог, гідрогеолог, геохімік, гідролог - будь-хто за фахом, який науково та аргументовано (а не голослівно) зміг би довести негативний вплив вітроелектростанцій на водний баланс, якість та кількість підземних та поверхневих вод, однозначно отримав би Нобелівську премію чи її аналог у охороні довкілля.

Вченого обурив той факт, що до війни проти вітряків на Боржаві підключилися місцеві некомпетентні чиновники. Так, у липні цього року на адресу Івана Дурана, який тимчасово виконував обов’язки губернатора Закарпаття, надійшов лист від Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса. Суть листа – переказ «страшилок», якими годують необізнаних людей зацікавлені особи, що згуртувалися у спільноту «Врятуй Боржаву». Жодними фаховими висновками чи науковими працями листа від Басейнового управляння не підкріплено.


Чиновникам, які дублюють фейки «Врятуй Боржава», Василь Дяків порадив опрацювати наукову літературу на тему впливу ВЕС на довкілля, або хоча б відвідати ВЕС у Старому Самборі, що розташовані за кілька сотень метрів від русла Дністра.

Що стосується улюбленої тези опонентів проекту, буцімто, ніде у світі ВЕС не будують на вододільних хребтах, - ще один фейк, каже Дяків. Прикладів розташування вітроелектростанцій у горах на вододільних хребтах – десятки.

«Страшилки» про ерозії, зсуви та інші руйнації ґрунту Боржави не витримують жодної критики. Таке враження, що люди із науковими ступенями, які записалися у групу опонентів проекту Боржавської ВЕС, не знайомі навіть із азами геології та гідрології. Або ж просто користуються відсутністю фахових знань у більшості громадян.

Нобелівську премію обіцяють тому, хто доведе негативний вплив ВЕС на водні ресурси
Так виглядає вітроелектростанція Тауернвіндпарк - одна з найвищих у Європі, яка працює на висоті 1900 метрів над рівнем моря, розташованої у гірському масиві Нідере Тауерн в Штирії, Австрія. https://www.cleanenergyworld.net/scaling-heights-vestas-repowers-one-of-europes-highest-located-wind-parks.htmlІнженерно-геологічні та гідрогеологічні умови подібні до проектованої вітроелектростанції на 120 МВт у Західній частині Полонини Боржава.

Василя Дяківа дивує той факт, що спільноту «Врятуй Боржаву» абсолютно не цікавлять катастрофічні вирубки лісів на полонині. А саме вони створюють загрозливі умови для ерозії ґрунту та вкрай негативно впливають на водні ресурси, що вже відчули на собі мешканці Закарпаття.

Вчений радить активістам спрямувати свої зусилля на ліквідацію масштабних сміттєзвалищ, які отруюють гірські річки. Це і буде справжнім порятунком Боржави.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар