Соціальний захист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, - під прискіпливим контролем

жовтня 15 / 2019
Соціальний захист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, - під прискіпливим контролем

У ході пленарного засідання 16-ої сесії облради депутати ухвалили рішення «Про внесення змін до Регіональної програми забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні на 2018 –2025 роки». Документ підготовлено службою у справах дітей облдержадміністрації.

Програма націлена на зниження рівня інституційного догляду дітей шляхом розвитку системи соціальних послуг на рівні громади для запобігання розлученню дітей із їхніми родинами, забезпечення функціонування альтернативних форм догляду дітей, відмінних від інтернатних, мінімізація злочинності.

Серед основних заходів програми: раннє виявлення, облік і надання соціальної підтримки сім’ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах; забезпечення ведення електронного обліку дітей і громадян, які бажають взяти їх на виховання, та обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах; проведення роботи з повернення дітей із закладів до біологічних родин і влаштування в сім’ї; придбання, ремонт, облаштування приміщень для створення дитячих будинків сімейного типу тощо.

Зміни до програми стосуються, зокрема, проведення перевірок служб у справах дітей щодо роботи з питань соціально-правового захисту дітей; умов утримання та виховання, наявності відповідного пакету документів на дітей, які перебувають на вихованні та утриманні в обласному будинку дитини, дитячих будинках, інтернатах, а також у сім’ях опікунів, піклувальників, дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’яхтощо.

Автор документу зазначає, що реалізація заходів проводитиметься за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених програмою, і не потребуватиме додаткового фінансування.

Виконання рішення, зокрема, дасть можливість посилити відповідальність місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (у т.ч. об’єднаних територіальних громад) щодо соціального захисту дітей; зменшити кількість дітей, направлених до закладів; збільшити кількість дітей, влаштованих у сім’ї громадян за місцем походження дитини; створити наближені до сімейних умови для проживання та виховання дітей, вихованців інтернатних закладів тощо.

Виконавчий апарат облради
Категорія : Суспільство
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...