Подорож у минуле: Оравський град – один з найбільш відвідуваних замків Словаччини

жовтня 10 / 2019
Подорож у минуле: Оравський град – один з найбільш відвідуваних замків Словаччини


Музей-скансен старовинного села в Зуберці та Оравський град – один з найбільш відвідуваних замків Словаччини. Такі унікальні об’єкти відвідали учасники проекту «Співробітництво Krkonose – Tatry – Karpaty», які завітали до Словаччини.

Оравський Град височіє на вершині 112-метрової вапнякової скелі. З’явилася ця фортеця на місці старовинної дерев’яної споруди на важливому в той час торговельному шляху. Цей замок вперше згадується в документах 1256 року. В давні часи багато завойовників хотіли стати володарями цієї могутньої фортеці. Їх приваблювала архітектура споруди: поєднання оборонних елементів з ренесансними будівлями. Завдяки цікавому розташуванню замок ще називали «орлиним гніздом».

Замок складається з трьох рівнів. Найдавніший – третій, адже фортецю будували згори. З’єднані вони між собою вузькими сходинками, з кожного рівня відкривається чудова панорама на долину. Всюди затишні внутрішні дворики, а в палацах можна побачити старовинні меблі та різноманітні експозиції: археологічну, художню, природничу, а ще в замку створили особливий зал, присвячений фільмам, які знімалися в його стінах, зокрема, про графа Дракулу.

Якщо замок демонструє, як жили місцеві багато століть тому, то скансен-музей старовинного села, що знаходиться в Зуберці, може повернути вже не в таке далеке минуле. Дорогою до нього зустрічає амфітеатр, побудований в формі колиби, якому вже майже 45 років. За кількасот метрів від старовинного амфітеатру свої двері відчиняє село-музей під відкритим небом. Дерев’яні будиночки, яких тут понад півсотні, звозили сюди з усього регіону і тут наново збирали. Є тут і унікальна старовинна церква, і давній млин. Всередині будинків збереглись меблі та предмети побуту. А ремісників можна зустріти і зараз: вони не просто покажуть, як працювали люди в давні часи, а й проведуть майстер-клас.

Дізнатись тут можна не лише, як люди жили та працювали колись, а і як розважались та веселились, якими музичними інстурументами користувались та які танці були колись були популярні. Тут свято бережуть давні культурні традиції Оравського регіону та завжди готові ділитись з гостями своїми культурними надбаннями.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...