Ужанський національний природний парк відзначає своє 20-річчя

жовтня 03 / 2019
 Ужанський національний природний парк відзначає своє 20-річчя
У четвер, 3 жовтня, в атріумі облдержадміністрації відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 20-річчя створення Ужанського національного природного парку.
Від імені голови Закарпатської облдержадміністрації Ігоря Бондаренка учасників урочистого зібрання привітала його заступник Ольга Травіна.
- «Двадцять років – це не великий термін, але вже багато чого зроблено, і ще більше попереду. Значення парку для Закарпаття, України та і Європи важко переоцінити. Адже він є складовою частиною першого у світі тристороннього українсько-польсько-словацького міжнародного біосферного резервату «Східні Карпати», який включено до Світової мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Унікальність цього мальовничого куточка можуть відзначити як закарпатці, так і численні гості нашого краю. Дякую за вашу ефективну роботу і бажаю кожному, хто дотичний до цієї місцини, хто дбає про її збереження, міцного здоров'я, щастя, достатку та миру їм і їх родинам», - звернулася посадовець до присутніх.
Відтак Ольга Травіна вручила почесні відзнаки ОДА працівникам Ужанського НПП за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у справу охорони навколишнього природного середовища області.
Привітати колектив Ужанського національного природного парку на чолі з його керівником Віктором Бирковичем завітали численні гості, серед яких представник Міністерства енергетики та захисту довкілля України Володимир Коваль, голова ГО «Всеукраїнська екологічна ліга» Тетяна Тимочко, представник Національного комітету України з програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» Віктор Ремінний, директор Карпатського біосферного заповідника Федір Гамор, керівники наукових установ та навчальних закладів, письменники і художники, яких на творчість надихає краса гір та лісів Карпат, а також і колеги-екологи з-за кордону – представники Бещадського національного парку (Польща), Національного парку Полоніни (Словаччина), Вігорлатської обсерваторії (Словаччина).
Затим присутні взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції на тему «Роль природно-заповідних територій у збереженні природних і етнокультурних цінностей та у впровадженні цілей сталого розвитку». У своїх доповідях виступаючі торкалися питань значення природоохоронних об’єктів для формування регіональної екологічної мережі, збереження біологічного і ландшафтного різноманіття заповідних територій у гірських регіонах, ролі екологічної освіти у збереженні природного середовища, рекреаційного використання природно-заповідних територій тощо.
Атріум ОДА прикрашали світлини, які зображали унікальні праліси, та пейзажні картини, виконані художниками у с.Стужиця на Великоберезнянщині (територія Ужанського національного природного парку) під час пленеру «Ужанські мотиви. Смарагдові витоки Стужиці».
Насичена програма чекає на учасників святкування і завтра, 4 жовтня. Це екскурсія Закарпатським обласним краєзнавчим музеєм ім.Т.Легоцького, Закарпатським музеєм народної архітектури та побуту, екскурсії до природних та історико-культурних об’єктів та території Ужанського НПП, ознайомлення з туристично-рекреаційним потенціалом Ужанського НПП, екскурсії до пралісів, еколого-освітня стежка «Лінія Арпада» у с.Жорнава, тощо.
Довідково: Створений на базі регіонального ландшафтного парку «Стужиця» у 1999 році, Ужанський національний природний парк за коротку свою історію зумів зробити кілька кроків уперед, ставши членом Європейської федерації природо-заповідних територій «Європарк», увійшовши в липні 2007 року до списку Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат». Розташований на прикордонні з Польщею та Словаччиною, парк, як невід'ємна складова першого в світі трилатерального українсько-польсько-словацького біосферного резервату «Східні Карпати», щороку привертає до себе все більшу увагу багатьох науковців, природолюбів, туристів не тільки Європи, але й різних куточків світу своєю природою та історико-культурними надбаннями
 Ужанський національний природний парк відзначає своє 20-річчя
 Ужанський національний природний парк відзначає своє 20-річчя
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар