Коли зручніше перетинати українсько-румунський кордон?

вересня 17 / 2019
Коли зручніше перетинати українсько-румунський кордон?
Продовжуємо серію порад для громадян, що перетинають кордон України. На цей раз проаналізуємо переміщення автомобільним транспортом через українсько-румунський кордон.

На українсько-румунському кордоні в межах Закарпатської області функціонують два автомобільні пункти пропуску – це «Дяково – Халмеу» та «Солотвино – Сігету Мармацієй».

Закарпатською митницею ДФС здійснено аналіз завантаженості пунктів пропуску для автомобільного сполучення на українсько-румунському кордоні в період із 01 липня по 26 серпня 2019 року.

Пункт пропуску «Дяково – Халмеу» найбільший пункт пропуску для автомобільного сполучення на українсько-румунському кордоні в Закарпатській області, проектна пропускна спроможність пункту пропуску становить 1000 легкових автомобілів (загальною масою до 3,5 тонн) та 50 автобусів (з кількістю місць для сидіння більше 10) за добу.

Що ж нам підказує статистика переміщення автомобільного транспорту через зазначений пункт пропуску? Коли зручніше планувати виїзд або в’їзд в Україну через пункт пропуску «Дяково – Халмеу», щоб зекономити власний час та якнайшвидше дістатися до місця призначення?

За результатами здійсненого аналізу ритмічності руху пасажиропотоку приходимо до висновку, що найкращий день для виїзду закордон через пункт пропуску «Дяково – Халмеу» із ймовірністю 75% можна назвати неділю, із меншою ймовірністю – вівторок та середа. Як показують статистичні дані, у зазначені дні найменша кількість транспортних засобів перетинають кордон у даному пункті пропуску та прямують у Румунію (див. графік нижче).

Обравши для себе подорож автобусом, із високою ймовірністю можна сказати, що перетин кордону через пункт пропуску «Дяково-Халмеу» буде для вас непомітним та з мінімальними витратами часу на очікування в черзі на перетин кордону у понеділок.

Коли зручніше перетинати українсько-румунський кордон?
Якщо розглянути завантаженість пункту пропуску у зворотному напрямку – в’їзд в Україну, то днем тижня, в який час на очікування в черзі буде найменшим, із ймовірністю 80%, буде неділя. Тому, саме на неділю варто планувати подорож легковим автомобілем із перетином митного кордону в напрямку «в’їзд в Україну» в пункті пропуску «Дяково-Халмеу».

Найбільш вдалими днями тижня, в плані мінімізації витрат власного часу на очікування в черзі на перетин кордону, при автобусній подорожі, будуть середа та четвер.
Коли зручніше перетинати українсько-румунський кордон?


Яка ситуація нас очікує в іншому закарпатському пункті пропуску на українсько-румунському кордоні – пункт пропуску «Солотвино – Сігету Мармацієй»?

«Солотвино – Сігету Мармацієй» – другий за величиною пункт пропуску на українсько-румунському кордоні в межах Закарпатської області. Проектна пропускна спроможність пункту пропуску становить 1500 легкових автомобілів (загальною масою до 3,5 тонн) за добу. Зазначений пункт пропуску не призначений для пропуску великовагових вантажних транспортних засобів (загальною масою більше 3,5 тонн).

Цифри підказують нам, що найзручнішими днями для виїзду закордон через пункт пропуску «Солотвино – Сігету Мармацієй» є середа та четвер. Саме у зазначені дні найвища ймовірність того, що ви витратите найменше часу на очікування в черзі перед пунктом пропуску.
Коли зручніше перетинати українсько-румунський кордон?


У зворотному напрямку, в’їзд в Україну, найвдалішим днем буде неділя та понеділок. Зазначені дні із найменшою кількістю транспортних засобів, що рухаються на в’їзд в Україну через пункт пропуску «Солотвино – Сігету Мармацієй».

Коли зручніше перетинати українсько-румунський кордон?


Насамкінець хочеться нагадати про корисні інтернет-сервіси під час планування часу перетину кордону:

https://dpsu.gov.ua/border – он-лайн камери спостереження на пунктах пропуску із сусідніми державами;

http://kordon.sfs.gov.ua – інформація про час очікування в пунктах пропуску та черги на кордоні України.

Закарпатська митниця ДФС вживає всі можливі заходи для уникнення черг перед пунктами пропуску для комфорту громадян, що перетинають кордон України та просить обирати час перетину кордону із врахуванням фактичних обставин.

Закарпатська митниця ДФС
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар