В Мукачеві святкують престольне свято – Успіння Пресвятої Богородиці

серпня 28 / 2019
В Мукачеві святкують престольне свято – Успіння Пресвятої Богородиці


28 серпня православні та греко-католики відзначають одне з найбільших христянських свят – Успіння Пресвятої Богородиці. Для мукачівців це свято вважається престольним, тож за хорошою традицією вірники з усієї області зібралися на богослужінні в Свято-Миколаївському жіночому монастирі.

На Закарпатті Успіння Пресвятої Богородиці здавна називають «Сята Маря» й за хорошою традицією після божественної літургії запрошують в гості найближчих людей.

Ще з опівночі у Свято-Миколаївському жіночому монастирі нема де яблуку впасти. Вірники з усієї області завітали до храму, щоб попросити у Божої Матері миру для України та здоров’я для себе і своїх рідних.

Варто додати, Успіння Пресвятої Богородиці святкують в усьому світі. Згідно з переданням, перед завершенням земного життя Божа Матір виявила бажання побачити всіх апостолів, і Бог здійснив чудо: над домом нависло багато хмар, на яких зібралися апостоли. Вони були здивовані тим, що сталося. Богородиця благословила кожного з учнів Христа й повідомила, що вони не побачать її після Успіння з волі Господа. У Гефсиманії тіло Божої Матері поховали в печері, вхід до якої був завалений величезним каменем. Апостоли біля гробниці пробули три дні. На третій день прийшов апостол Хома, який не зміг бути на погребінні й не одержав благословення Богоматері. Співчуваючи Хомі, апостоли вирішили відкрити гробницю. Але, відваливши камінь в печеру, вони побачили, що гробниця порожня, у ній були лише погребальні покривала. Того ж дня увечері апостоли побачили Богородицю, яка їм сказала: “Радійте! Я з вами назавжди”.

У народі це свято ще називають Першою Пречистою, а після нього починається “бабине літо”.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...