Голови РДА не хочуть об'єднюватися в громади: Децентралізація по-закарпатськи (відео)

серпня 18 / 2019
Голови РДА не хочуть об'єднюватися в громади: Децентралізація по-закарпатськи (відео)
Закарпаття – аутсайдер у реалізації децентралізаційної реформи. Якщо в Україні вже є області, де понад 90% населення проживає у спроможних громадах, то у нашому краї – всього 6 ОТГ.

На стадії створення ще 8. Також Закарпатська область єдина, де досі не затверджений перспективний план. Саме питанням, як пожвавити процес утворення громад у краї у рамках робочого візиту першого заступника міністра Регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслава Негоди присвятили нараду в Закарпатській ОДА.

Великоберезнянський селищний голова Богдан Кирлик уже вп’яте подав документи для отримання позитивного висновку рішень про створення громади від облдержадміністрації. Тож про перепони на шляху реалізації децентралізаційної реформи знає з власного досвіду.

Небажання очільників населених пунктів добровільно об’єднуватися та менталітет чиновників – не єдина проблема на шляху утворення громади.

6 об’єднаних територіальних громад створено на добровільних засадах, плюс Мукачівська – по приєднанню сіл до міста, та ще одна – Горондівська – очікує призначення виборів. Позитивного висновку від обласної влади та призначення перших виборів очікують ще 5 потенційних ОТГ.

Змін у напрямку прискорення реалізації реформи децентралізації влади в краї очікують від новопризначеного очільника Закарпатської ОДА.

Для того, щоб прийняти всі рішення, згідно з процедурою створення ОТГ, необхідно 2 місяці. До жовтня, коли ще можна подавати документи в ЦВК, аби провести вибори у грудні і з 1 січня вступити у прямі міжбюджетні відносини – є час. Експерти радять докласти зусиль, аби не втрачати можливостей для розвитку громад.

Підняли і наболіле питання про гірський статус населених пунктів, адже Закарпаття – гірський регіон і таких у краї чимало, як і проблем, з якими стикаються місцеві жителі.

На нараді обговорили необіхдність винесення на найближчу сесію обласної ради, яка запланована на 26 вересня, затвердження перспективного плану розвитку громад. Це розблокує процес, вважає В’ячеслав Негода, і дасть можливість потенційним ОТГ ще до кінця року до чергових місцевих виборів використати останній шанс, аби встигнути пройти всі процедури і вступити у прямі міжбюджетні відносини з 1 січня 2020 року.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...