Поки росте лоза, безробіття жителям хустської Ізи не загрожує (ФОТО)

липня 11 / 2019
Поки росте лоза, безробіття жителям хустської Ізи не загрожує (ФОТО)
У Закарпатті майже кожне місто чи село має чим похвалитися. Фольклорні, пісенні й танцювальні фестивалі проводять по кілька щомісяця. А ще фестиваль гентошів (різників свиней) і леквару (сливового варення). Навіть фестиваль голубців, маленьких, як мізинчики, закарпатці придумали, аби тільки привабити туристів з усіх-усюд…

Є на Закарпатті старовинне село Іза, що за п’ять кілометрів від Хуста. Іза здавна славиться своїми унікальними виробами з вербової лози.

Перша письмова згадка про село Ізу датується 1387 роком. За легендою, свою назву отримало від першо­го поселенця, якого звали Ізай. Родоначальником лозоплетіння в Ізі вважається такий собі Іван Кашко. Він спочатку навчав цьо­го ремесла своїх синів. Опісля цього воно стало основним для більшості жителів села, і ці тра­диції збереглися досі.

Коли ми в’їхали в Ізу, біля першої ж хати побачили ви­ставлені перед ворітьми коши­ки, бутлі, хлібниці, абажури, та­рілки, підстави, колиски, візочки для ляльки, столи, стільці, кріс­ла-гойдалки, шкатулки, етажер­ки, тумбочки… Очі розбігають­ся! І така картина майже перед кожним будинком у цьому селі. Таке враження, що вироби на­родних майстрів з базару пере­несли на центральну вулицю Ізи.

Поки росте лоза, безробіття жителям хустської Ізи не загрожує (ФОТО)
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...