Закарпатець по деталях відновлює ретро-мотоцикли (ВІДЕО)

липня 03 / 2019
Закарпатець по деталях відновлює ретро-мотоцикли (ВІДЕО)
Скарб з металобрухту. Ужгородець Дмитро Ленард по деталях відновлює ретро-байки.

Ось цю раму ексклюзивного мотоциклу «Мінськ» 1956-го року знайшов на пункті прийому металу. Сьогодні, аж через 6 років після дивовижної знахідки, почав його реставрацію, бо інші деталі для байку, довелось шукати по цілій Україні.

63-х річний мотоцикл укомплектувати було дуже важко. Найдорожча і найексклюзивніша деталь – бензобак з об’ємним гравіюванням. Чоловік шукав його по всій Україні і Європі, а знайшов у сусідньому Ракошині. Та ніщо не зрівняється, за рівнем складності, з вимінюванням запчастин, особливо коли вони у руках колекціонерів.

Дмитро збирає байк разом з братом, який мешкає по сусідству. Чоловіки кажуть: найбільше задоволення – це зібравши усі деталі, складати мотоцикл, як конструктор. Така собі гра для дорослих хлопчиків. Коли починаєш – зупинитись майже неможливо.

Один з найдорожчих компонентів такого хобі – хромування деталей. Ось ця купка дрібних комплектуючих, вартує понад три тисячі гривень. Мені довірили встановити на цей байк першу таку.

Реставрація такого байку, може обійтись до півтори тисячі доларів, тобто фактично відновлення мотоциклу часто перевищує його вартість, та для колекціонера, головне не це.

Для чоловіка це 10-й ювілейний ретро байк зібраний власноруч. Усі на ходу і у використанні. На них по черзі щодня їздить на роботу. До речі, вдень Дмитро пожежник, а лише вечорами, після роботи – реставратор. Каже: усі байки любить по-своєму, бо у кожного свій характер, але головне – особливий звук мотору.

Чоловік каже: такі мотоцикли мають душу, тому про купівлю нового сучасного байку навіть не думає. А цей 5-тикубовий залізний кінь М1М Мінськ виїде на закарпатські дороги вже на початку вересня.

Категорія : СуспільствоLoading...
загрузка...