Хустська родина пасічників виготовляє унікальні лікарські препарати з меду

червня 18 / 2019
Хустська родина пасічників виготовляє унікальні лікарські препарати з меду


Посмакувати й оздоровитися: родина пасічників із Хуста виготовляє унікальні лікарські препарати з меду, прополісу та пилку.
Віктор Папп пасічник у третьому поколінні, бджолами займається змалку. Починав із двох невеличких пасік у передмісті Хуста, зараз його господарство налічує 20 — майже у всіх районах області.

Історія бджолярства родини Папп продовжується вже півтори сотні років. 91-річний дідусь Василь запевняє: до лікарів не звертається, і саме бджоли є секретом довголіття. Його батько, каже, теж розводив бджіл і прожив 93 роки! Сам він і досі тримає невеличку пасіку.

Збирають цілющій пилок на пасіках, просушують у спеціальних шафах.

Далі пилок потрапляє на виробництво: його додають в бджолині настоянки, креми, лікувальні мазі та навіть спреї від нежитю та болю в горлі. Рецептуру препаратів тримають в секреті, над нею працюють роками, змінюючи склад та дозування окремих інгредієнтів. Наприклад від хвороб серця – оптимально 6 грамів прополісу, 2 пилку та 92 грами меду. Готовий продукт фасують у тари, наклеюючи клеять сімейні логотипи.

Розробниця рецептур Вікторія Папп каже: продуктами бджільництва можна вилікувати майже всі хвороби. Такі природні ліки особливо полюбляють діти, адже вони не лише корисні, але й смачні.

Додає: маленьке сімейне виробництво – справа всього життя, за відмінну якість просять достойну ціну: натуральний карпатський мед продають по 90 гривень за 600 грамів, живильні комплекси – за сотню. Торгують у власній крамничці-мануфактурі.

Зараз у родини бджолярів – період активної роботи: збирають пилок та віск. Згодом із них виготовлять цілющі продукти, над розробкою яких уже працюють.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...