Який він, закарпатський батько?

червня 16 / 2019
16 червня - день батька Кожен мріє про ідеальну родину, де є мама, батько та діти.
Який він, закарпатський батько?

Звичайно, мама – це основне для дитини, але є ще одна людина, без якої дитинство не дитинство. Це – тато, папа, опа, батько. Саме він допомагає, наставляє, балує й оберігає.

Як це, бути батьком – розкажуть закарпатські чоловіки.

Андрій, батько дівчинки: “З того часу як дізнався, що у мене буде дитина щось кардинальне відбулося у моєму світосприйнятті. Що саме не можу сказати до цих пір. Інше сприйняття себе в світі, сприйняття родини, сприйняття відповідальності. Повертаючись з роботи вже йшов до двох людей, таких рідних моєму серцю. Щовечора розмовляв зі своєю ще ненародженою дитиною і так хотів вже притиснути її до себе, поцілувати. Коли народилася Анастасійка: це був новий етап розвитку нашої сім‘ї. Все вперше: перші крики, перші посмішки, перші кроки – все нове, все цікаве, все довгоочікуване. За цей період багато чого змінилося: режим, поведінка, відношення, почуття, – і все на краще. В ролі батька бути приємно і легко, особливо тоді, коли в тебе лагідна, ніжна, турбуюча дружина, яка є природженою люблячою мамою. В нашому випадку мама багато докладає зусиль у розвитку нашої Настюші. Кожного дня повертаючись додому з роботи бачу нові досягнення нашої дитинки. Це дуже тішить душу. І який втомлений би я не був, завжди радію з кожної секунди проведеної з маленьким створінням. Кожна посмішка, кожен жест, кожен подих твоєї дитини – це додає тривалості твоєму життю. Це задоволення! Це бажання повертатися додому! Це розуміння того для чого ти існуєш! Люблю свою дитину, жінку, сім‘ю. Дивлячись на наші відносини, хочеться розширювати родину”.

Юрій, батько двох хлопчиків: “Це наче безкінечні американські гірки. Тут і карколомні віражі, коли ти не впевнений, що буде далі, і стрімкі підйоми, які чергуються з майже вільним падінням: це періоди, коли ти переконаний, що все робиш правильно, а потім картаєш себе, що нічого не тямиш у вихованні. Але загалом все це дуже весело, адже кожен етап сповнений адреналіном, щастям та радістю. Особливо, коли стежиш, як хлопці роблять свої перші кроки, вимовлять слова, вигадують собі ігри – і при всьому не забувають ділитися досягненнями з татом”.

Аттіла, став батьком декілька тижнів тому: “Не думаю, що скажу про батьківство щось нове. Для мене новий статус – це, насамперед, ще більше любові у житті. Разом із дружиною ми стараємося запам’ятати і прокайфувати кожну мить, яку проводимо із нашим Адріаном. У ролі батька почуваю себе органічно. Вже не уявляю наше життя без сина, хоч багато чого змінилося. Ну і щоб усі не думали, що все так легко і просто… Звичайно, дитина – це неймовірне щастя, але й велика робота!”.

Ось так розповідають про батьківство чоловіки. А якими батьками чоловіків бачать їх дружини?

Ірина Сов’як, мама близнят: “Почнемо з того, що завтра у мене справжнісінький День батька, бо в мого тата День народження) тож за збігом обставин і дат вітатиму і його, і свого чоловіка. Мені насправді дуже пощастило, бо про такого батька, якого мають мої діти, можна мріяти. Звісно, ми лише на початку шляху нашого батьківства, але та турбота, любов і радість, яку він дарує нашим малюкам була із самісінького їх народження. Чесно кажучи, я не знаю більше дітей, які б у віці 1-2-3х років були більше “татові”, ніж “мамині”. Один із наших синочків – саме такий. Мама так не пожаліє, як тато, і спати з мамою не так солодко, виявляється. Тепер мені лишається вірити і дуже старатися виростити своїх дітей так, щоб вони у своєму батьківстві були не гірші за свого татка.”

Ольга, мама двох дітей: “Можу сказати що він найкращий турботливий тато.Переживає і старається для своїх дітей.працює над їх розвитком. Ніколи не відмовляє у грі з ними(пограти в м’яч,піти в парк погуляти)… Старається бути люблячим татусем хорошим другом якому можна довіритися і розказати про свої переживання або невдачі. Але водночас і вимогливий до дітей. Якщо сказав щось зробити це обов’язково повинно бути виконано(наприклад прибрати в своїй кімнаті, почитати книгу,вивчити уроки до приходу тата з роботи” Мирослава, виховує синочка: “Наш найпрекрасніший тато Міша! Турботливий, ти завжди переживаєш за свого сина, робиш все для того, аби він усміхався і радів кожному дню. Ти робиш його щасливим, піклуєшся про нього, коли він хворий, ти радієш усім його починанням! Ти крутий тато і ми щасливі, що ти у нас є”.

Катерина має двох діток: “Кожний член родини – окрема особистість, зі своїм характером і вимогами. Наші діти – Назар (4 роки) і Каміла (3 місяці) схожі і знають, хто такий батько не з чуток. Нам дуже пощастило з татом, він вміє робити дітям сюрпризи, щовечора, яким би він не був втомленим, тато грає з обома по черзі, а на ніч свою доцю, оскільки вона ще потребує цього, укладає її на своїх мужніх руках))) Наш “папа” (так ми його називаємо) не кричить, а пояснить, він уміє і кнутом, і пряником, ну і якщо треба може “піддати”, аби старшому краще засвоїлося сказане) Каже, що отримувати “по заслузі” буде і молодша, якщо слова не допомагатимуть. Я завжди мріяла, аби маму і тата в моїй родині діти поважали однаково, але хотіла, щоб батька боялися бодай на трохи більше, ніж мене. Звісно бувають розбіжності у вихованні, я б хотіла десь м’якше, він наполягає на строгих методах, але всім мамам хочу сказати – не перешкоджайте ніколи своїм чоловікам у вихованні дітей, підтримуйте їх, аби вони відчували, що Ви на їхньому боці, тоді і діти будуть мати повагу до Вас обох і авторитет залишиться у батька перш за все. Всіх зі святом Батька!”

Насправді, це великий дар мати дітей. Але ще більший дар – коли є поряд любляча людина. Сьогодні це – батько. Щастя в батьківських очах не зникає ніколи, якщо його діти здорові. Тому не тільки цього дня, але й кожен інший, не забувайте дякувати батьку, за те, що він є! З Днем батька!

Марія Кочмарь. pershij.com
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...