У Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології успішно борються з епілепсією

травня 26 / 2019
У Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології успішно борються з епілепсією
Епілепсія – не вирок. У 70 % випадків хвороба лікується медикаментозно, решта – кандидати на хірургічне втручання. Епілепсія й епілептичні синдроми – одне з найбільш соціально значущих захворювань нервової системи.

Недугу спостерігають і на Закарпатті. З 2007 року до обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології в Ужгороді звернулося майже 10 000 хворих на епілепсію. У світі на цей недуг шириться на майже 1% людей.

Майже 10 тисяч хворих на епілепсію з 2007 року звернулися до Закарпатського клінічного центру нейрохірургії та неврології в Ужгороді. У Закарпатті понад 8 тисяч краян страждають від цього недугу, на рівні Європи – це 6 мільйонів пацієнтів. У світі на епілепсію хворіє до 1% людей. Тобто практично кожен 150 житель планети – епілептик.

Напад – єдина можливість виявити хворобу. Ніяких інших симптомів у епілептиків не буває, тобто людину нічого не турбує і не болить. Варто додати, медики фіксують чимало видів нападів.

Найскладніший випадок – втрата свідомості, падіння та судоми усього тіла, а потім ще й напруженням. «Піна з рота», як кажуть у народі – один із типових характеристик нападу у хворого на епілепсію.

Хворіють на епілепсію в основному діти та люди похилого віку – приблизно по 40% на кожну категорію. Проте у дітей недуг виявляється не завжди у вигляді нападів.

У 20-30% пацієнтів визначити причину не вдається – кажуть лікарі. Епілепсія проявляється у багатьох формах, як генетичних, так вроджених. Варто додати, генетична хвороба – не завжди спадкова. Лише 10% пацієнтів мали у родинах епілептиків. Також епілепсія може з’явитися унаслідок травм, інфекцій, інтоксикацій, інсультів, пухлин тощо.

Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології в Ужгороді забезпечений усім необхідним для якісної діагностики та лікування епілепсії. У 70 % випадків недуг лікується медикаментозно. Інколи ліки вдається підібрати медикам не з першого разу, доводиться мінятипрепарати та корегувати їх дозування, допоки вдасться досягти контролю над нападами.

Решта епілептиків – а це 30% – кандидати на хірургічне втручання. Проте операція показана далеко при всіх формах епілепсії – одному із 6 пацієнтів, яких ще треба відібрати.

Якщо ви стали свідком нападу – коли людина втратила свідомість, посиніла, а, може навіть, не дихає, треба повернути її на бік, підкласти щось під голову, звільнити дихальні шляхи і викликати швидку! Все! Ніяких силових дій, аби розкрити рота і витягти запалий язик – не потрібно – це лише зашкодить!

Також лікарі закликають: батьків попереджати про хворобу дітей у навчальних закладах, аби вихователі та вчителі були готові надати першу допомогу при нападі, а дорослим нагадують – сідати за кермо епілептикам – заборонено українським законодавством.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...