Фестиваль вишиванки з вишитим тортом-рекордстменом відбувся у Велятині (ВІДЕО)

травня 18 / 2019
Фестиваль вишиванки з вишитим тортом-рекордстменом відбувся у Велятині (ВІДЕО)


У Велятині, що на Хустщині, відбулося вишиване свято. Фестиваль вишиванки відзначили місцеві всьоме з вже традиційними конкурсами на найкращу вишиту сорочку та дівочу косу, парадом вишиванок, розгортанням державного стягу, а також з новим рекордом.

Традиційне народне гуляння влаштували у самому центрі хустського Велятина, а приурочене воно генетичному коду нації – вишиванці. Власне, організували вишиваний фестиваль тут всьоме.
Щороку у третій четвер останнього весняного місяця єднає українців Всесвітній День вишиванки. фест єднає велятинців і вкотре зберігає зокрема їхні споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

У 10-річної Мирославки ще все попереду, головне, що дівчинка хоче навчитися вишивати і неодмінно навчиться. Так як, до прикладу, 13-тирічна Даніела. А от 16-річна Неля вишиває хрестиком. Вона вправно володіє голкою і її роботи вражають.

Дівчатка на чолі з своїм вчителем на фесті одразу ж проводять й майстер-класи з вишивки. Звісно ж, кожна майстриня демонструє свою вподобану техніку.

Гасло ж заходу з року в рік незмінне: «Цвіт вишиванки єднає Україну». Незмінні так само й деякі тематичні конкурси та виставки вишивок, а також парад вишиванок і розгортання державного стягу.
Щодо конкурсних змагань, то у конкурсі на найкращу вишиванку, вишиту руками матері, взяло участь понад трьох десятків учасників різних вікових категорій трьох номінацій, а це – дошкільнята, школярі-початківці та учні 5-х-11-х класів. Кожна номінація знайшла свого переможця.

У конкурсі ж на найкращу дівочу косу цьогоріч перемогла не тільки найдовша, а та, яка мала ще й сучасне оформлення. Обирали серед 21-ї коси. На фесті визначили 4 сім’ї, де у вишиванках були і батьки, і діти. Звісно, без призів та подарунків теж не обійшлося. Як і без нового рекорду. Саме вишиваний торт і б’є рекорди щорічно. Цього року його довжина 2 метри, а вага – 45 кг. До того ж нині випічка оригінальна, бо має лишень велятинський орнамент.

Тож, цілком ймовірно, що вже наступного року велятинці встановлять новий рекорд, однак вже не свій власний, а український.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар