"Сіль" і "спайси" на кожному розі: на Закарпатті все частіше наркотики продають через інтернет

квітня 17 / 2019
"Сіль" і "спайси" на кожному розі: на Закарпатті  все частіше наркотики продають через інтернет


З цією проблемою стикаються в Україні і Закарпаття - не виняток. Світовий ринок заборонених наркотиків змінюється, це пов'язано з глобалізацією та розвитком технологій. Великий вплив на поширення наркотиків надає інтернет, з його допомогою вони не тільки збуваються, але і організовуються їх поставки. У наркозлочинців з'являються нові "безконтактні" методи збуту. Ряди наркозлочинців, на жаль, активно поповнює молодь.
Які наркотики найпопулярніші ? Сьогодні це нові психоактивні речовини?

В Україні найпоширеніший наркотик, як і у всій Європі, це канабіс. Аудиторія – молодь. Потім за популярністю йдуть опіати – опій, макова солома, їх синтетичні аналоги - такі, як метадон. Потім йдуть стимулятори амфетамінового ряду – амфетамін, метамфетамін, МДМА (екстазі). І тільки потім – нові психоактивні речовини.

Ринок нових психоактивних речовин в Україні займає невелику частку, але він розвивається. Аналогічна ситуація і в країнах ЄС. Питання тільки в тому, що європейці, маючи більший достаток, якщо говорити про опіати, воліють вживати героїн. А у нас героїн так не розповсюджений, тому що є більш дешеві аналоги. Тому постачання героїну йдуть в основному транзитом в Європу.

Якщо говорити про кокаїн – те ж саме. У більш розвинених країнах він більш доступний і популярний. У нас же "публіка", яка займається його споживанням, це, як правило, певний стан фінансово забезпечених людей. Тому він і вважається так званим "елітним" наркотиком.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар