На Хустщині продовжують відновлення інфраструктури (ВІДЕО)

квітня 15 / 2019
На Хустщині продовжують відновлення інфраструктури (ВІДЕО)


На Хустщині цього року активно продовжують відновлення важливих об’єктів інфраструктури. Мова про реконструкцію закладів та покращення інфраструктури в цілому. Десь міняють вікна, десь – перекривають дахи.

Всього за один рік у Хустському районі дали старт багатьом об’єктам, на ремонт яких чекали понад 20 років. Звичайно, далася взнаки й кількарічна підготовка до початку робіт, й пошук джерел фінансування. Адже район дотаційний, і лише завдяки спільним зусиллям депутатів різних рівнів, а також керівництву краю, вдалося реалізувати задумане. Торік витрачено десятки мільйонів як з державного, так місцевого бюджету, аби відновити численні об’єкти та покращити інфраструктуру району. Цього ж року активно продовжують розпочате.

Пріоритетними для Хустщини стали заклади освіти, адже після введення в експлуатацію вони практично не ремонтувалися. 30 або ж із півсотню років тільки руйнувалися. А дітям доводилося виховуватись та навчатись в неналежних умовах. Крім того, часто взимку їм доводились й мерзнути. Тому перше з чого почала районна влада – це з питання енергозбереження в приміщеннях. Так, активно стартувала заміна вікон, дверей та дахів.

Спортивні зали при сільських школах також зазнали змін, поки лише окремі. Та й тут справа матиме продовження, запевняє тутешня влада. Так, у Кривському НВК проблем теж поменшало. Спершу тут замінили вікна та двері, потім відремонтували приміщення для початківців і оновили обладнання у рамках Нової Української школи, а нещодавно відремонтували дах шкільного спортзалу.

Щойно збудували школу, і відповідно сам спортзал, покрівля почала затікати. Виникла проблема ще у 1966 році, яка з часом тільки загострювалась. Наразі її вирішили. Відтак школярам більше не доведеться дихати пліснявою на уроках фізкультури, а у дирекції та педагогічного колективу поменшає клопотів. Щодо заміни покрівлі на усій школі, яка теж не в найкращому стані, то до цього теж йдуть.

Медичні установи – ще один окремий пункт, як і взагалі інфраструктура району разом з оновленням доріг та мостів, Так, минулого року відремонтували Кривський міст та дорожнє покриття на ньому. Роботи виконали за рахунок дорожнього фонду. Загальна кошторисна вартість близько 3 млн.грн. До слова, міст сполучає село КрИву, Хустського району, із Хустом та іншими населеними пунктами краю.

Таким чином за виділені 3 млн. вдалося не лише провести реконструкцію мосту, а здійснити ремонт й на окремому відрізку автошляху, що веде у село. Цього року даний проект завершать.

Крім того, Кривський міст не єдиний, який зазнав змін буквально за останні півроку. Минулого тижня оновили дорожнє покриття й на Вишківському. Тож, ще донедавна було воно розбите, зараз ситуація змінилась. Міст фактично не ремонтували понад 70 років. Його навіть віднесли до аварійних, адже пошкоджені опори потребують негайної заміни.

До слова, реконструкція «шляхової» споруди коштує понад 150 млн. грн. і це справа не одного дня. Наразі ж зроблені перші кроки до відновлення переправи, серед яких і ремонт дороги на ній. Селищний голова додає, у цьому питанні заручився підтримкою команди народного депутата України Валерія Лунченка та депутата Закарпатської обласної ради Мирослава Білецького, тому доля мосту під пильним контролем. Що стосується поліпшення благоустрою, до яких входить й реконструкція центральних шляхів та площ у селах, то і в цьому напрямку є певні зрушення. До прикладу, наразі активно ведуться роботи у Шаяні та Рокосові.

Місцеві задоволені таким розвитком подій, кажуть, що охайна домівка куди краща. На момент зйомок площа була від реконструйована на 70 відсотків. При безперебійному фінансуванні завершать роботи найближчим часом, обіцяють підрядники.

Голова села Рокосова додає: реконструкція площі була необхідною, адже це обличчя населеного пункту і всі урочисті події відзначають саме тут. До слова, цього року тут завершили і з заміною вікон школи. Власне, проектреалізували у два етапи і мав він 4-ри джерела фінансування: державний,обласний, районний бюджети та чеських партнерів з краю Височіна. Загальна вартість – півтори мільйона гривень. Другаж чергапроекту обійшлася у 500 тисяч.

Замінили вікна і на Драгівській ЗОШ. Потреба в цьому виникла вже давно. На даний момент заміну здійснили частково, на двох навчальних корпусах. Відтак замінили 105 вікон і 4 вхідних дверей. Всього ж школа має понад двох сотень вікон, решта – а це на центральному корпусі – поки на черзі.

Власне, кошторисна вартість більше 1 млн. 575 тис. грн. Наразі, держава через соціально-економічний розвиток окремих територій профінансувала мільйон 400 тисяч. А співфінансування з місцевого бюджету становить 42 тисячі.

Крім того, у Драгівській ЗОШ у перспективі і ремонт харчоблоку. Його розпочнуть із настанням літніх канікул, аби не переривати харчування початківців під час навчального процесу.

Їдальня ж розрахована на 120 посадкових місць, а харчується школярів більше двохсот. Тому обідають вони по черзі. Всього ж навчається тут понад 600 учнів, а потужність навчального закладу сягає – більше тисячі.

Зрештою кошти у сумі близько 400 тисяч гривень виділенііз державної казни. Їх і спрямують на шкільний харчоблок. Щодо проектно – кошторисної документації на реконструкцію, то вона наразі на стадії виготовлення. Крім того, до кінця року Хустщина реалізує й низку інших, геть нових проектів. Про які розкажемо у наступних випусках новин. Тож, перспектива у краю є і значна.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар