Території трьох природних парків на Закарпатті збільшено

квітня 12 / 2019
Території трьох природних парків на Закарпатті збільшено


На офіційному сайті Президента України опубліковано 11 указів від 11 квітня 2019 року про розширення площ природно-заповідного фонду на більше 80 тис га. Зокрема, трьома документами змінені межі національних природних парків, що знаходяться у Закарпатській області: «Синевир», «Зачарований край» та «Ужанський». Подробиці повідомив міністр екології Остап Семерак на сторінці у Фейсбук.

Так, національний природний парк «Синевир» розширено на 377,8 гектара за рахунок земель державного підприємства «Міжгірське лісове господарство». Там наявні ділянки пралісів та старовікових лісів, які мають надзвичайно високу созологічну цінність, – прокоментував міністр. Розширення дозволить зберегти єдиний природоохоронний комплекс в Українських Карпатах як частину європейської системи охорони природи та міжнародного екологічного коридору вздовж гірського хребта Карпат.

Територію національного природного парку «Зачарований край» розширюємо на 4350,4 га за рахунок земель державного підприємства «Довжанське лісомисливське господарство», – ділянок, що входять до складу об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» серед 63 ділянок давніх букових лісів з 10-ти європейських країн. Крім того, це дозволить стабілізувати екологічну ситуацію у басейні верхньої течії Боржави.

Найбільше зміниться територія Ужанського національного природного парку – її збільшено на 6988 гектара. На нових територіях наявні значні площі пралісів та старовікових лісів. Крім того, це частина транскордонного біосферного резервату «Східні Карпати».
Категорія : Суспільство
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...