Михайло Рівіс: Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА починає реалізацію низки інвестиційних проектів на Закарпатті

квітня 10 / 2019
 Михайло Рівіс: Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА починає реалізацію низки інвестиційних проектів на Закарпатті
У вівторок, 9 квітня, в угорському місті Кішварда відбулися чергові річні загальні збори Європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА).
Керівник Об’єднання – голова загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина) Оскар Шестак на початку зібрання привітав присутніх офіційних представників ЄОТС ТИСА, а саме: співголову Об’єднання, голову Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса, засновника – мера м.Кішварда Тібора Лелесі, директора та заступника директора ЄОТС ТИСА Андрею Сабоне Цап та Юдіту Євчак, Голову Спостережної комісії Об’єднання Володимира Чубірко, члена СК, заступника голови загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області Іштвана Сабо, керівника консульства Угорщини в м.Берегово Матяша Сіладі, Консул-керівника Консульства України в Ніредьгазі Аркадія Гупало та ін.

У ході зборів учасники заслухали звіт директора ЄОТС ТИСА Андреї Сабоне Цап про діяльність Об’єднання у період між загальними зборами, схвалили річний і балансовий звіти за 2018 рік, яка поінформувала про реалізовані та закриті конкурсні проекти Об’єднання, а також про підтримку, яка надається Об’єднанню Міністерством зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини для успішної діяльності.
У контексті роботи на 2019 рік було наголошено на тому, що основна увага буде приділена реалізації проектів, поданих Об’єднанням у рамках оголошених конкурсів Програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» (ENI), у двох з яких ЄОТС ТИСА виступає головним партнером. Оскар Шестак зазначив, що обидва прикордонні регіони відзначились активністю, особливо у контексті участі областей та ЄОТС ТИСА у реалізації грантових проектів. Подякував за тісну співпрацю та плідну роботу.

Зі свого боку Михайло Рівіс відзначив активну взаємовигідну співпрацю сторін, подякував за допомогу нашому краю, яка надається передусім у межах роботи ЄОТС. З приводу оголошених конкурсів Програми ENI Михайло Михайлович наголосив на тому, що як пріоритети першого конкурсу заявок, відкритих для великих інфраструктурних проектів, так і шість пріоритетів другого конкурсу, повністю співзвучні з проблемами, які мають місце у всіх галузях економіки Закарпаття, а також задекларованими пріоритетами ЄОТС ТИСА.
- Наші сподівання були не марні: Об’єднання ТИСА запрацювало на повну силу, – підкреслив Михайло Михайлович, та додав, що для того, аби брати участь у програмах міжнародної технічної допомоги, у яких передбачається фінансування інфраструктурних та інвестиційних складових проектів, є функціонування організації не менше двох років. ЄОТС ТИСА скористалося цією можливістю, подало низку проектів, які були підтримані Моніторинговою комісією Програми.

Відтак, на сьогодні ЄОТС ТИСА вийшло на якісно новий рівень і стало успішним конкурсантом. Обидва проекти: ZeroWaste «Співпраця в галузі управління відходами Тиса», яке передбачає будівництво полігону твердих побутових відходів та сміттєсортувального заводу в с. Яноші Берегівського району (загальна сума 5 млн.євро), а також проект «Екологічна оцінка можливостей відновлення природних ресурсів у Солотвино з метою запобігання подальшому забрудненню басейну Верхньої Тиси через підготовку комплексної системи моніторингу РЕВІТАЛ 1» (загальна сума близько 1 млн.євро) мають особливу вагу для Закарпаття. Наразі триває підготовка до підписання грантових угод.

Дісно, назріла гостра, нагальна необхідність розпочати роботи, щоб очистити Закарпаття від твердих побутових відходів, адже проблема утилізації ТПВ є однією із найболючіших екологічних проблем краю. У силу географічного положення області, це вкрай негативно впливає на санітарний стан територій прикордоння суміжних країн та на міжнародний імідж України. Маємо велику надію, що завдяки цій програмі нам вдасться створити більше можливостей для – сортування сміття в нашій області та подальшої його переробки. Виклики тут дуже серйозні. І, власне, радує, ?резюмував співголова ЄОТС ТИСА, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, ? що ЄС зацікавлений допомогти їх вирішити із залученням коштів Програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020».
Директор Об’єднання Андреа Сабоне Цап та заступник директора Юдіта Євчак поінформували про План заходів Об’єднання на 2019 рік щодо реалізації низки інших проектів.

Насамкінець роботи загальних зборів учасники ЄОТС ТИСА мали зустріч із уповноваженим уряду Угорщини з питань координації деяких програм з економічного та туристичного розвитку Карпатського регіону Міклошем Шестаком, у ході якої обговорили перспективи подальшої діяльності ЄОТС ТИСА, а також конкретні можливості розвитку Закарпаття, зокрема, будівництва об’їзної дороги навколо міста Берегова, відкриття нових пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні, проведення низки заходів.

Прес-служба Закарпатської облради
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...