У Колочаві – пік цвітіння шафранів (ВІДЕО)

квітня 08 / 2019
У Колочаві – пік цвітіння шафранів (ВІДЕО)


Якщо в низинних районах краю вже давно квітнуть дерева, то на Міжгірщині зараз пік цвітіння шафрану Гейфеля. Ця червонокнижна квітка облюбувала територію в селі Колочава.

Тут у цю пору цілі галявині вкриті фіолетовим килимом. Ці рослини ніхто не зриває, адже вони знаходяться під охороною нацпарку «Синевир». Однак його працівники кажуть, люди вже давно стали свідомі, тож природу бережуть та квіти не зривають.

У цю пору туристів вабить у Колочаву не лише мальовнича природа та музеї під відкритим небом. Зараз тут пік цвітінння шафрану Гейфеля. Фіолетовіими килимами вкриті усі галявини музею «Старе село» та навколо нього. Туристи, щоб побачити таке диво природи, їдуть сюди за тисячі кілометрів. В період цвітіння крокусів, так ці квіти називають в народі, сюди організовують спеціальні шафранові тури. Щоправда, кожного року їх дати рзіняться. Адже все залежить від погодніх примх.

Ці квіти постійно мігрують, тож локації їх цвітіння час від часу змінюються. Розрослися шафрани і на людські подвір`я. Однак люди, намагаються їх не топтати. Ну а ті, хто спробує порушити це правило, чотирилапий захисник тут як тут. Природоохоронні заходи здійснює і національний природний парк «Синевир», на території якого і ростуть ці червонокнижні квіти. Цвітуть крокуси всього кілька тижнів. Ну а для тих, хто встиг зробити собі світлини згадку, вони тішитимуть око цілий рік.

Категорія : Суспільство
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...