Дитячі автокрісла можуть рятувати життя, але закарпатці їх часто ігнорують (ВІДЕО)

квітня 07 / 2019
Дитячі автокрісла можуть рятувати життя, але закарпатці їх часто ігнорують (ВІДЕО)


За останні 6 років на дорогах України загинули 1 400 дітей. За даними Нацполіції в Закарпатській області, протягом 2018 року на Закарпатті внаслідок дорожньо-транспортних пригод постраждало 23 неповнолітніх та 29 малолітніх (віком до 14 років) дітей. Та в більшості випадків дитячого травмування та смертей можна було б уникнути.

Наталя – мати трьох дітей. Наймолодшій ще немає і року. У родині є машина, тож від народження в кожного з дітей власне автокрісло. Жінка хоча і відчуває себе впевненим водієм на дорозі, знає – від аварій не застрахована. Краштести тим часом доводять: дитина, яка під час лобового зіткнення перебуває у машині без автокрісла, ризикує принаймні травмуватися. У 60% ДТП саме воно рятує життя малечі. Ба більше! Необхідність використання автокрісел навіть прописана у правилах дорожнього руху.

У Англії Принц Вільям забирав своїх дітей з пологового в автокріслі. У Європі використання крісла для малюків давно є обов’язковим. Немає автокрісла – плати штраф від 100 до 2,500 євро. В Бельгії порушника можуть навіть ув’язнити на місяць.

Перевезення дітей в автокріслі – це один з пунктів, на який в Україні не дуже звертають увагу. За півгодини чергування біля однієї з шкіл наша знімальна група не помітила жодного школяра, якого б забирали в автокріслі.

Що правда, на прохання подивитися, як дитина сідає в автокрісло пан Артем не погодився.Фахівці з автобезпеки пояснюють: те що дитина на вигляд досить доросла не означає, що вона так само доросла для елементів пасивної безпеки автомобіля. Щоб крісло було комфортним, його слід підбирати за вагою і віком вашої дитини. Спеціалісти наголошують при виборі крісла батькам обов’язково звернути увагу на типи кріплення: воно буває гнучке – штатним ремнем і жорстке – ізофікс. Останній вважається надійнішим і легшим в установці. Найбільш показовий приклад, коли автокрісло врятувало дитині життя – ДТП, в якій загинула екс-нардеп Ірина Бережна. Її машина врізалася в електричну опору, водій і Ірина загинули на місті. Восьмирічна дівчинка залишилась неушкодженою.

Порушникам виписуватимуть штраф до 30-ти неоподаткованих мінімумів або 510 грн. Якщо ж водій вдруге порушить правила, то штраф становитиме 850 грн. А поки що лишається сподіватись лише на свідомість батьків.

Категорія : Суспільство
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...