Пожежа в Долині нарцисів квітам не нашкодила

квітня 02 / 2019
Пожежа в Долині нарцисів квітам не нашкодила


Пожежа на території Долини нарцисів у Хустському районі не нашкодила квітам, повідомили в адміністрації Карпатського біосферного заповідника.

Вегетація нарцису вузьколистого тільки починається, у вигляді цибулин він перезимовує під землею, тому пожежа не нанесла шкоди популяції. Багаторічні дослідження підтверджують, що нарцис на таких ділянках відновлюється. Адміністрація заповідника впевнено заявляє про відсутність загроз масовому цвітінню унікальної Долини нарцисів та запрошує всіх у травні відвідати унікальний масив природних заростей нарциса.

В адміністрації заповідника додали, що причиною загорання міг стати щорічний випал сухої трави та гілок на сусідніх до заповідного урочища приватних ділянках місцевих жителів. Не виключається можливість здійснення навмисних підпалів невстановленими особами. Локальні пожежі зрідка виникають вздовж автомобільної дороги загального користування, що використовується місцевими жителями для проїзду до своїх житлових будинків та дачних ділянок. Такі випалювання наносять шкоду екосистемі Долини нарцисів (гинуть комахи, тварини, ранньовесняні види рослин).
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...