На Закарпатті квітне долина нарцисів білоцвітом та шафраном Гейфеля

березня 24 / 2019
На Закарпатті квітне долина нарцисів білоцвітом та шафраном Гейфеля


Так виглядає нині унікальна і відома на весь світ _Долина нарцисів. Вона вкрита фіолетовими та білосніжними килимами. Адже у цю пору_ напередодні нарцисового цвітіння_тут квітнуть червонокнижні – Шафран Гейфеля та Білоцвіт Весняний. Загалом у долині нараховується 500 видів рослин, з яких 17 – занесено до Червоної книги України.

Власне, як бачимо, білоцвіту тут найбільше і по всьому периметру де-не-де біліють його квіти. Цей рідкісний вид флори з’являється першим, зазвичай ранньої весни, а цього року – наприкінці лютого. Щодо Шафрану, то має він статус «Неоцінений», – це теж цінна декоративна культура. До слова, восени квітне осінній – рожевим квітом, а навесні – одноіменний – фіолетовим. Рослини ж вподобали собі дану місцевість із-за насиченого вологістю грунту.

Пані Олена додає, що працівникам біосферного заповідника постійно доводиться боротися із вербою, яка стрімко розмножується, адже теж полюбляє воду і вбирає її собі у великих кількостях, що заважає росту іншій рослинності. Туристи ж відвідують унікальну долину і зараз. А пік цвітіння нарцису вузьколистого припадає на початок травня.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...