Торік 380 закарпатських родин скористалися програмою «Власний дім»

березня 20 / 2019
Торік 380 закарпатських родин скористалися програмою «Власний дім»
На розгляд 14-ї сесії Закарпатської облради підготовлено проект рішення «Про хід виконання у 2018 році Обласної цільової програми «Власний дім на 2016-2020 роки» (зі змінами). Документ опублікований на сайті облради та попередньо розглядатиметься на засіданнях постійних комісій.

За інформацією координатора програми – департаменту агропромислового розвитку ОДА, який підготував звіт про виконання Обласної цільової програми, – торік з обласного бюджету надано пільговий кредит 120 родинам на загальну суму 8049 тис грн.

Метою Програми є покращення житлових умов сільського населення області, в тому числі учасників антитерористичної операції та їх сімей, подальший розвиток соціально-економічної сфери села, а також активізація індивідуального житлового будівництва на селі шляхом надання пільгових довгострокових кредитів та залучення різних джерел фінансування.

Загалом, у 2018 році 380 закарпатських родин скористались пільговими кредитами на загальну суму 25780 тис грн. Середня сума отриманого кредиту склала 67,8 тис. грн. Відтак, на будівництво, купівлю, реконструкцію, добудову, капітальний ремонт житла отримали кредити 63 родини на загальну суму 10000 тис грн. На облаштування житла інженерними мережами (водопровід, водовідведення, опалення) та енергозберігаючими технологіями (заміна зовнішніх вікон та дверей, утеплення фасаду житлових будинків та квартир) кредити отримали 317 родин на загальну суму 15780 тис грн.

В інформації зазначається, що Обласний фонд інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості спільно з облдержадміністрацією, усіма райдержадміністраціями, районними радами та 60 місцевими радами приймають участь у реалізації заходів обласної цільової програми «Власний дім».

Зокрема, поступово збільшуються кредитні ресурси для переважної більшості учасників програми. А це дало можливість забезпечити позитивну динаміку пільгового кредитування: 2016 рік – 19,2 млн грн.; 2017 рік – 20,2 млн грн.; 2018 рік – 25,8 млн грн.

Крім того, ведеться постійний контроль за ефективним і цільовим використанням коштів позичальниками та їх своєчасному поверненню. Так, за рахунок вчасного повернення коштів в 2018 році на повторне кредитування направлено 12,6 млн грн. (49 % загальної суми). Наразі кредитні кошти повертають 2100 позичальників-закарпатців. Відтак, регіональна програма «Власний дім» займає І місце за показником кредитування серед регіональних програм України.

Координатор програми зазначає, що подальша реалізація її пріоритетних завдань дозволить скористатись пільговими кредитами 350 родинам краю та поліпшити їх соціально-побутові умови проживання. Крім того, фінансування із обласного бюджету дає можливість залучати кошти з міських, селищних, сільських бюджетів, відповідно до укладених договорів з місцевими радами про співфінансування Програми.

У поточному році заплановано залучити на фінансування Програми 30 мільйонів гривень, у тому числі 11,7 мільйона з обласного бюджету.

Прес-служба Закарпатської облради
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...