«Останнє танго у Хусті» презентували у Закарпатському театрі драми і комедії (ФОТО)

березня 15 / 2019
«Останнє танго у Хусті» презентували у Закарпатському театрі драми і комедії (ФОТО)


У Хусті відчинив свої двері Закарпатський обласний театр драми та комедії з прем’єрною музичною драмою «Останнє танго у Хусті», поставленою режисером В’ячеславом Давидюком за твором Олександра Гавроша, що розкриває всю велич і трагізм Карпатської України через мистецтво. Йшли до відкриття оновленого театру два роки і витратили на це понад 25 млн. грн., реконструкцію ж приміщень здійснили за доволі короткі строки – 6 місяців.

Рівно два роки тому обласний театр з Мукачева, де його перетворили на комунальний, переїхав до Хуста . Розсмістили в колишньому районному будинку культури. Того ж року поповнився новим складом і за неповний рік роботи показав свою першу виставу.

Гучна прем’єра «Наталка Полтавка» приємно здивувала Закарпаття і молоді хустські театрали під керівництвом професійних та талановитих культурних діячів України не переставали працювати над поповненням свого репертуару. Ще за рік роботи презентували ще три нові унікальні твори за своєї участі.

Насправді, репетирувати було не просто, адже більш як півроку занедбане приміщення театру знаходилося на ремонті: проходило його повне перетворення.

Наразі за сприяння народного депутата України Валерія Лунченка та депутата Закарпатської обласної ради Мирослава Білецького, з ініціативи голови ОДА Геннадія Москаля та підтримки влади Хустщини оновлений і сучасний обласний театр драми та комедії у Хусті відкрито! А відчиняв свої двері театр прем’єрною музичною драмою «Останнє танго у Хусті», поставленою режисером В’ячеславом ДавидюкОм за твором Олександра Гавроша, що розкрила через мистецтво всю велич і трагізм Карпатської України.

На реконструкцію будинку культури під театр було виділено з Державного фонду регіонального розвитку 25 млн. гривень, ще два з половиною мільйони склало спів фінансування міського бюджету, адже Хуст став новим балансоутримувачем театру. На рівні області на потреби театру також виділили близько 4-х млн.. Тут створені всі належні умови як для праці театралів, так для дозвілля відвідувачів. Зокрема, проведено внутрішні та зовнішні ремонтні роботи, збудовано гримерки, облаштовано подвір’я, оновлено фойє та театральну сцену в глядацькій залі, забезпечене сучасне освітлення та акустику, створено лаундж та дитячу зони.. У ході ремонту виявлено оркестрову яму часів Чехословаччини, її збережено та відновлено.

Щодо прем’єрного показу музичної драми «Останнє танго у Хусті», про це дивіться у наших наступних випусках новин.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...