80 річницю Карпатської України відзначили на Красному Полі (ВІДЕО)

березня 15 / 2019
80 річницю Карпатської України відзначили на Красному Полі (ВІДЕО)


Традиційно 15-го березня відзначали річницю Карпатської України біля Пам’ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків, у меморіальному комплексі Красне Поле, що поблизу Хуста. Цьогоріч їй 80, з цього приводу провели ювілейний мітинг-реквієм на державному рівні за участі Президента України Петра Порошенка.

Гарант першим поклав квіти до підніжжя Пам’ятного Хреста і першим взяв слово, аби віддати честь тим, хто мужньо віддав свої життя за Карпатську Україну. Адже вважає, що карпатські січовики – стоять в одному ряду із захисниками України під Крутами, героями УПА та борцями-сучасниками, що нині протистоять російській агресії.

15 березня викарбуване золотими літерами в історії України, а Проголошення незалежності Карпатської України – вагома складова державотворення та символ національних прагнень всієї нації й донині.

Петро Порошенко згадав імена видатних діячів Карпатської України. Оплесками вітали представників славетного роду захисників української держави, які безпосередньо взяли участь у мітингу. А це й онуку січовика Дмитра КлИмпуша, Іванну Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністра Українського Уряду з питань євроінтеграції. Сини карпатського січовика теж були присутні на Полі і згадували про батька та ті буремні події…. До слова, старший, пан Орест – перший міністр транспорту Незалежної України, а його молодший брат Мирослав – перший заступник голови Державної Служби автомобільних доріг України.

Нині за указом гаранта орденом свободи нагороджено (посмертно) Степана Клочурака – одного з провідників Карпатської України, який віддав життя за незалежність нашої держави.

Як Президент і Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України, Петро Порошенко у своїй промові зазначив, що пишається героїзмом земляків закарпатців, воїнів 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...