Депутати внесуть зміни до Регіональної програми оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки

березня 12 / 2019
Депутати внесуть зміни до Регіональної програми оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки
На 14-ту сесію обласної ради підготовлено проект рішення «Про внесення змін до Регіональної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018 ? 2021 роки (зі змінами)». Необхідні зміни до Програми розробив департамент соціального захисту населення ОДА.

Виконавець документу зазначає, що зміни стосуються пункту 3.1 розділу 3 додатку 3 Регіональної програми, який регламентує порядок забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, у тому числі в рамках обміну групами дітей між країнами.

В інформації йдеться, що через ситуацію, яка склалася на Сході України у зв’язку з проведенням антитерористичної операції, додалися й нові категорій дітей, яким потрібне піклування та оздоровлення.

Відтак, у новій редакції заходів Програми передбачена 100% оплата вартості оздоровчих заходів за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів, зокрема для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї; дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій; дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення АТО тощо.

Також оздоровитися зможуть й діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту, або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту; діти журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків; діти, одному з батьків яких встановлено інвалідність І або ІІ групи; дітей, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення.

Завдяки оновленій програмі, із 90% оплатою вартості путівок за кошти місцевих бюджетів оздоровлюватимуться талановиті та обдаровані діти, які є переможцями олімпіад різних рівнів, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчання, лідери дитячих громадських організацій, діти – учасники дитячих творчих колективів та спортивних команд, а також маленькі переселенці зі Сходу України.

Передбачено 70% компенсацію вартості оздоровлення та відпочинку для дітей, які перебувають на диспансерному обліку, а також діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.

Також здійснюватиметься виплата матеріальної допомоги для відшкодування вартості проїзду та супроводу дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, до Міжнародного дитячого центру «Артек» і Українського дитячого центру «Молода гвардія». Відтак, доступнішим стане відпочинок і для 840 діток-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Для оплати таких заходів програмою передбачено виділити кошти із обласного бюджету на суму 714 тисяч гривень впродовж 2018-2021 років. Крім того, 60 дітей пільгових категорій матимуть змогу оздоровитися та відпочити за кордоном, зокрема й у рамках обміну групами дітей між країнами. Для цього заплановано за чотири роки виділити із обласного бюджету понад 800 тисяч гривень, які покриють й витрати пов’язані, з оплатою послуг проїзду та супроводу дітей до місця відпочинку та у зворотному напрямку.

Загалом за чотири роки на реалізацію цієї Програми заплановано витратити із обласного і місцевих бюджетів, а також з інших джерел, не заборонених законодавством понад 380 мільйонів гривень.

Прес-служба Закарпатської облради
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...