У Тячеві пропонують збудувати завод із переробки сміття (ВІДЕО)

березня 10 / 2019
У Тячеві пропонують збудувати завод із переробки сміття (ВІДЕО)

Багато країн світу давно налагодили систему переробки та утилізації сміття, заробляють на цьому гроші та не забруднюють навколишнє середовище. На жаль, наша держава і Закарпаття зокрема не належить до їх числа. У місті Тячів вирішили долати цю проблему спільно з західноєвропейськими партнерами.

На сьогодні в Україні накопичилося майже 36 мільярдів тонн відходів. За даними експертів, в Україні 95% відходів вивозиться на полігони. Законних є понад 5 тисяч, а стихійних звалищ близько 35 тисяч. З усіх полігонів тільки 12 мають систему дегазації і 48 очистки та знезараження інфільтрату.

Не оминула проблема видалення і переробки твердих побутових і промислових відходів і Закарпаття. Вирішення цього питання в значній мірі визначає санітарно-епідеміологічне благополуччя населених місць нашої області.

Перший заступник міського голови Тячева Іван Клебан зазначає, що саме тому постало питання будівництва у місті Тячів сміттєпереробного заводу. Ця ідея була представлена на громадських слуханнях у місті і в основному отримала схвалення.

На громадських слуханнях у лютому представник ТОВ «Транснаціональні поставки» Євгеній Глод ознайомив слухачів з проектом заводу з переробки твердих побутових відходів. Такий завод вже побудовано у м. Варна у Болгаріїї і у вересні його буде запущено в роботу. Слід зауважити, утилізація не стосується відходів, що вже знаходяться на сміттєзвалищі.

Країни Європи вже давно перетворили проблему сміття у прибутковий бізнес. Наприклад, у Швеції переробляють 99% відходів, більша частина яких використовується як паливо для електростанцій. Шведи навіть купують сміття в інших країнах Європи, оскільки свого їм замало. Маючи всі вищенаведені факти та досвід інших країн, можна припустити, наша область має шанси вирішити сміттєву проблему.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар