У Закарпатській області на обліку перебуває понад дві тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

березня 04 / 2019
У Закарпатській області на обліку перебуває понад дві тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

На 14-ту сесію облради підготовлено проект рішення «Про хід виконання у 2018 році заходів Регіональної програми забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні на 2018 – 2025 роки». Документ оприлюднений на сайті обласної ради.

У пояснювальній записці відповідальний виконавець – служба у справах дітей ОДА, зазначає, що торік в області зменшилась кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, якщо на початок 2018 року таких дітей було 2216, то вже у січні цього року – 2125.

Програма направлена на розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Завдяки реалізації заходів збільшився відсоток статусних дітей, які виховуються у сім’ях, та становить 86,1%. На виконання заходів Програми торік планувалося витратити 205,0 тис грн, фактично профінансовано 181,1 тис грн.

Нині в області функціонують 47 дитячих будинків сімейного типу та 52 прийомні сім’ї, у яких виховуються 382 дитини. Спеціалісти наголошують, що із 2012 по 2018 роки в області усиновлено 537 дітей. Найбільше – 95 діточок знайшли свої родини у 2012 році.

Саме починаючи із 2012 року майже вдвічі зменшилася кількість дітей, яким надано статус сироти або позбавленої батьківського піклування: 421 дитина у 2012 році, 279 – впродовж 2018 року. Відтак, зменшилася кількість дітей, які потребують усиновлення.

Пріоритетним завданням соціальних служб залишається мотивування до усиновлення двох-трьох дітей – родинних груп братів і сестер задля збереження зв’язків між родичами за походженням.

Наголошується, що за останні 5 років зменшилася кількість дітей, що виховуються в інтернатах області. Так, якщо у 2013 році в інтернатних закладах проживало та навчалось 433 дитини, то на початок 2019 року - 230.

Зокрема, нині у Перечинській загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради перебуває 51 дитина, у Домбоківській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради виховуються 23 дітей, у Чинадіївському дитячому будинку - 65 дітей. У трьох дитячих будинках-інтернатах області виховуються 74 дитини, із них 48 дітей-сиріт, а в обласному Будинку дитини, де також перебувають діти з вадами фізичного та розумового розвитку віком від народження до 4 років – 43 дитини-сироти.

Задля захисту прав дитини служби у справах дітей області ведуть персоніфікований облік нерухомого майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Нині на квартирному обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов перебувають 138 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Служби у справах дітей також вживали заходи щодо недопущення безпритульності дітей. Торік разом із підрозділами Нацполіції та освітянами проведено профілактичні рейди "Вулиця", "Вокзал", "Підліток", у ході яких виявлено 237 дітей, схильних до правопорушень та інших негативних проявів. Спеціалісти під час рейдів з’ясовують причини такої поведінки дітей та застосовують заходи щодо їх усунення. У результаті рейдів минулого року до обласного притулку влаштовано 121 дитину, з яких 11 дітей повернуті в сім’ї батьків, а 68 - направлені до закладів охорони здоров’я.

Фінансування заходів програми дало змогу проводити інформаційну кампанію щодо сприяння влаштування дітей до сімейних форм виховання, вести електронний облік дітей і громадян, які бажають взяти їх на виховання, та обліку дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Прес-служба Закарпатської облради
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар