На Рахівщині розроблять заходи спрямовані на збереження унікального типу карпатських бджіл

лютого 22 / 2019
На Рахівщині розроблять заходи спрямовані на збереження унікального типу карпатських бджіл
20 лютого, перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Турок і начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Наталія Кобаса зустрілися з членами Рахівської спілки бджолярів „Говерла”.

Під час робочої зустрічі присутні обговорили основні проблеми пасічників, а також першочергові заходи, спрямовані на збереження Рахівського типу карпатських бджіл у місцях їх природного поширення – високогірних пасіках району.

Голова спілки Василь Волощук, наголосив на необхідності реагування та підкреслив унікальну цінність бджіл, на яку ще в далекому 1825 році звернув увагу вчений Олександр Духнович. Згадав і про досвід 1960-1970 років – кращі сім’ї відбирались на кількох пасіках Рахівщини, від них походить відома лінія „Карпатянка”.

Надав консультації з приводу державного контролю в сфері бджільництва, начальник управління Держпродспоживслужби в Рахівському районі Олег Марущак. Присутні мали змогу обмінятись думками, отримати корисні поради з проблемних питань бджільництва від доповідачів, а саме: представників держлісгоспів району та Карпатського Біосферного заповідника.

По закінченню зустрічі, пасічники району домовилися проводити зустрічі двічі на рік, для обговорення нагальних проблем початку і закінчення пасічного сезону.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...