Квітами, хвилиною мовчання та військовими залпами в Ужгороді вшанували пам’ять загиблих воїнів-афганців Афганістані

лютого 14 / 2019
Квітами, хвилиною мовчання та військовими залпами в Ужгороді вшанували пам’ять загиблих воїнів-афганців Афганістані

14 лютого, у переддень Стрітення Господнього, в Ужгороді біля пам’ятника «Скорботної матері» відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці від дня виведення радянських військ з Афганістану.
Квітами, хвилиною мовчання та військовими залпами вшанували пам’ять загиблих воїнів-афганців керівники Закарпаття – Михайло Рівіс та Геннадій Москаль, заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок, очільники правоохоронних та контролюючих органів, учасники бойових дій на території інших держав, дипломати, громадськість та мас-медіа.

Квітами, хвилиною мовчання та військовими залпами в Ужгороді вшанували пам’ять загиблих воїнів-афганців Афганістані


У своїй промовах керівники Закарпаття зазначили, що майже десять років, вірні військовій присязі солдати та офіцери, мужньо і героїчно билися на афганській землі. Ця війна забрала тисячі життів, зламала людські долі, принесла в родини непоправне горе. На превеликий жаль, 53 закарпатці не повернулися до рідних домівок з афганської війни, п’ятеро – зникли безвісти, 60 стали інвалідами. Тож, сторінки цієї страшної війни назавжди залишаться в пам’яті нашого народу, батьків і матерів, які втратили своїх синів, простих солдатів, а день 15 лютого – як день пам’яті всіх загиблих.
Михайло Рівіс звернувся до присутніх зі словами: «Воїни-афганці із честю і доблестю виконували свій обов’язок. І не зважали на те, що завтра можуть не повернутися додому. Віддаючи своє життя за незалежність братнього афганського народу, вони навіть не розуміли, що закладають наріжний камінь у розвал Радянського Союзу - імперії, яка згодом виявилася в’язницею народу. Воїни-афганці – взірці мужності і героїзму, які витягували своїх побратимів із пекельного вогню. Знаю із розповідей воїнів-афганців, що саме на тій війні зародилася поговірка: «У вогні немає броду». Пройшовши увесь цей пекельний вогонь і 30 років тому вивівши війська із Афганістану, Україна за цей час отримала незалежність, але зараз боронить свої рубежі. Від усього депутатського корпусу Закарпатської облради дозвольте низько вклонитися та щиро подякувати всім вам за хоробрість, за міцність духу, за проявлений патріотизм! Слава Україні! Слава воїнам-героям!».
Відтак, після офіційних виступів учасники зібрання піднесли квіти до пам’ятника «Скорботної матері», низько вклонилися та вшанували пам’ять загиблих воїнів-афганців Афганістані.

Прес-служба Закарпатської облради
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар