Вперше за 50 років Великобрезнянську лікарню осучаснили медобладнанням, яке подарувала дружня Угорщина

лютого 14 / 2019
Вперше за 50 років Великобрезнянську  лікарню осучаснили медобладнанням, яке подарувала дружня Угорщина

Закарпатська глибинка Великоберезнянщина одержала вкрай потрібне медичне обладнання, яке у вигляді гуманітарної допомоги організував уряд Угорщини.
Комплексний УЗД-апарат, бронхоскоп, пересувна рентген-установка, спеціальний апарат для рентгенологічного обстеження суглобів, а також багатофункціональні ліжка відтепер «служитимуть» пацієнтам та лікарям Великоберезнянської районної лікарні.
Це стало можливим після нещодавньої поїздки у закарпатську глибинку першого заступника голови облради Йосипа Борто, Генерального консула Угорщини в м. Ужгород Йожефа Бугайла та очільника райради Ярослава Шукаля у цей медзаклад. Лікарі розповіли, що тут щорічно обслуговується майже чотири тисячі пацієнтів, які потребують якісне обстеження сучасним медичним обладнанням, якого, на жаль, лікарня роками від держави не одержувала.
Угорський дипломат взяв до уваги прохання медиків посприяти відшукати потрібну медичну техніку та організувати її доставку в райлікарню. Великоберезнянські лікарі напередодні новорічних свят приїжджали в Угорщину, щоб підібрати вкрай медичну апаратуру.
Під час урочистої передачі благочинного ладунку Генконсул Йожеф Бугайла запевнив, що це тільки перший крок у допомозі цій лікарні. Дипломат щиро підкреслив, що Уряд Угорщини допомагає не тільки етнічним угорцям, що проживають у Закарпатті, а й усім закарпатцям, які поважають свій рідний край та хочуть тут гідно жити. Сьогоднішня допомога – комплексна. І вагомий внесок у це зробив уповноважений міністра, відповідального за розвиток співпраці Саболч-Сатмар-Березької області та Закарпатської області Іштван Грежа, який максимально посприяв, аби ця райлікарня одержала покращену матеріально-технічну базу.

Вперше за 50 років Великобрезнянську  лікарню осучаснили медобладнанням, яке подарувала дружня Угорщина


Заступник головного лікаря із медичної частини Ольга Кіндрат від імені усього медичного персоналу й пацієнтів, подякувала благодійникам за подарунок та усім причетним до організації його доставки із-за кордону. Вона зауважила, що апаратура є надзвичайно потрібною для лікарні, та дасть можливість найближчим часом відкрити кабінет функціональної діагностики. Особливо медики зраділи УЗД-апарату, за допомогою якого тамтешнім пацієнтам робитимуть ехокардіографію серця.
Зі свого боку Йосип Борто зауважив:
- У цьому гірському краї із чудовою природою багато людей живуть досить бідно. Проблем чимало. Зокрема, районна лікарня потребує покращення інфраструктури та медобладнання. Два місяці тому ми тут були, оцінили стан справ та вибудували стратегію подальших спільних дій щодо покращення становища. Нині перший крок із запланованого зроблений – лікарня отримали необхідні засоби діагностики. Відрадно, що апаратура найближчим часом запрацює і мешканці району матимуть змогу отримати якісне діагностування. Бажаю усім жителям Великоберезнянського району ніколи не хворіти, щоб не було потреби користуватися цим обладнанням. Однак, за необхідності, нехай воно допоможе в їх успішному лікуванні.
Голова Великоберезнянської районної ради Ярослав Шукаль розповів, що завдяки партнерству із країнами-сусідами, вдалося втілити чимало проектів у районі. Нині ж реальний результат такої співпраці із Угорщиною, яка матиме продовження та буде плідною.
Медики не приховували радісні емоції. Кажуть, що такої кількості медобладнання заклад не отримував за 50 років свого існування. Безперечно, наявність сучасного медичного обладнання значно покращить роботу лікарів, дасть змогу ставити точні діагнози. Зокрема, завдяки пересувній рентген установці знімок робитимуть пацієнтам навіть у палаті. І що важливо - багатьом великоберезнянцям не потрібно буде долати десятки кілометрів, щоб в обласному центрі пройти медогляд. «Гуманітарку» розподілять між відділеннями реанімації, травматології, неврології, терапії та іншими.
До слова, допомагав у організації меддопомоги угорський лікар, який є вихідцем із Закарпаття, але зараз працює в Німеччині.
Прес-служба Закарпатської облради
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...