Європа, Єгипет та Карпати: Який відпочинок обирають закарпатці на зимові свята?

грудня 20 / 2018
Європа, Єгипет та Карпати: Який відпочинок обирають закарпатці на зимові свята?


Для когось Новий рік – це виключно сімейне свято, яке потрібно зустріти удома в колі найближчих. Хтось обирає святкування в ресторані у веселій компанії, а хтось хоче повністю абстрагуватися і поїхати подалі від звичних пейзажів. Власне, чому б і ні? Журналісти 0312.ua дізнавалися, куди їздять відпочивати мешканці Закарпаття.

Закарпатці обирають відпочинок зовсім різний – як за самим типом, так і за його вартістю. Так, вартість турів складає від 100 до 3 000 доларів за одну особу. Як розповіли нам у туристичних агенціях «Галатея» і «Фарватер», умовно можна поділити відпочинок у новорічний період на три категорії: це спекотні країни, гірськолижний відпочинок та автобусні тури у Європу. Кожен із цих напрямків традиційно знаходить свого споживача.

Європа, Єгипет та Карпати: Який відпочинок обирають закарпатці на зимові свята?


Якщо говорити про теплі краї, то закарпатці, як правило, обирають Єгипет: це порівняно недорогий відпочинок (від 300 доларів з однієї людини за тиждень відпочинку). Крім того, для нашого краю є зручне сполучення: виліт – зі Львова, а не з Києва, тож дістатися до аеропорту швидше і простіше. Втім, не всіх закарпатців відлякує відстань і ціни – серед інших курортів значною популярністю користуються Шрі-Ланка, Домінікана, Мальдіви і Тайланд. До прикладу, подорож до Шрі-Ланки на 8-9 днів вартуватиме близько 3-х тисяч доларів з однієї людини. Але варто зазначити, що у новорічний період вартість таких турів трохи дорожча, адже включає у себе також і проведення святкової ночі – смаколиків у ресторані, розважальної програми тощо.

Європа, Єгипет та Карпати: Який відпочинок обирають закарпатці на зимові свята?


На другому місці за популярністю – автобусні тури. Якщо серед інших областей лідирує, скажімо, Німеччина – автобус у цьому напрямку їде через Львів, то на Закарпатті, яке межує з кількома країнами, надають перевагу турам, у які можна вирушити безпосередньо звідси: подорожі в Угорщину, Словаччину, Австрію. Такий відпочинок коштує від 100 євро за 1 особу (деякі екскурсії оплачуються додатково) – це чи не найдешевший варіант відпочинку за кордоном. Зустрічають Новий рік у таких випадках на вулиці: на центральній площі міста, у якому зупинилися, біля ялинки веселою гучною компанією.

На третьому місці – відпочинок на гірськолижних курортах: обирають закарпатці як відпочинок в українських Карпатах, так і за межами країни - в Австрії, Словаччині, Італії. Втім, краянам варто планувати таку подорож заздалегідь: уже за 2 (!) місяці до Нового року важко знайти не надто дорогі і пристойні місця у готелях за кордоном. Якщо шукати зараз – за тиждень-два до Нового року – то не факт, що взагалі знайдеться хоч один номер – навіть за дуже великі гроші. Багато чого залежить не стільки від країни, скільки від самого курорту – наприклад, відпочинок на двох у словацьких Татрах обійдеться у 2 тисячі євро. За ці ж гроші можна знайти подібний відпочинок і в Італії.

Якщо ж говорити про відпочинок у горах в Україні, то тут ціна найчастіше визначається не за цілий тур, а за добу, в середьному – від 2-х тисяч гривень. Але ця ціна – не за номер, а за котедж, куди може заїхати невеличка компанія, тож загалом за проживання доведеться платити не надто багато. Єдина умова у період новорічних свят – бронювання котеджу не менше, ніж на 3 доби.

Європа, Єгипет та Карпати: Який відпочинок обирають закарпатці на зимові свята?


Зазвичай туристи готуються наперед, але є такі, що вирішують вирушити в подорож в останній момент. Звісно, вибір уже менший, зокрема, і в ціновому сегменті. У «Фарватері», наприклад, журналісту 0312.uaрозповіли, що клієнти приходять купувати тур навіть 31 грудня – і знаходять бажане! Минулого року, розповідають, мали такий випадок: пара несподівано вирішила, що хоче вирушити в автобусний тур, і встигла оформити путівку і сісти в автобус, аби зустріти Новий рік за кордоном. Та все ж у турагенціях радять планувати подорож на Новий рік завчасно – хоча б тому, що чим ближче до свят, тим вищою буде вартість відпочинку.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар