Притулок для постраждалих від домашнього насильства може з’явитися в Ужгороді (ФОТО)

листопада 23 / 2018

З 25 листопада в Україні стартує Міжнародна акція «16 днів проти насильства». На Закарпатті факти небезпеки в родині теж не рідкість.

Найчастіше потерпають жінки та діти, буває, навіть чоловіки. Порівняно з минулим роком діти стали страждати частіше: із майже 60-ти, які були на обліку, їх стало 70. В області є два дитячі центри, де постраждалим можуть надати психологічну допомогу. Адже в жовтні законодавство внесло зміни до постанови, згідно з якою діти, яких втягнули в жебракування чи в кримінальну діяльність або ж вони стали свідком насильства – теж прирівнюються до таких, які постраждали.
В цілому за 9 місяців від насильства в сім’ї постраждали 325 чоловіків, 25 дітей, ще 1593 – жінки. Однак останні часто спочатку звертаються до поліції за допомогою, а потім забирають заяви. Чого правоохоронці категорично не рекомендують робити.

Вистачає потерпілих, котрі просто бояться звертатися по допомогу через погрози кривдників. Це – неправильна позиція. Після звернення особа може отримати тимчасове житло. Вже є напрацювання, що наступного року в Ужгороді може з’явитися притулок для потерпілих від насилля в сім’ї.

Зміни торкнулися і безпосередніх свідків, які бачать насильство в родині та мовчать. Якщо цей факт буде доведено, вони також можуть понести відповідальність.

Більше того, вже наступного року запрацюють мобільні бригади, які будуть надавати психологічну допомогу потерпілим від насильства та свідкам, а також попереджати такі інциденти.

Категорія : Суспільство
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...