На Тячівщині розпочали укріплення берегів річки Теребля (відео)

листопада 16 / 2018
На Тячівщині розпочали укріплення берегів річки Теребля (відео)
Протягом попередніх років територією Закарпаття пройшли інтенсивні паводки, що завдали непоправної шкоди оселям громадян, об’єктам комунальної власності та берегоукріпленням.

Вкрай потрібно вживати дієвих заходів щодо недопущення активізації зсувних процесів, відновити функціонування знищених берегоукріплень, побудувати такі на нових паводково-небезпечних ділянках річок, провести регуляцію та розчистку русел річок та потічків, укріпити береги, мости, шляхопроводи, відновити знесені паводками підпірні стінки, містки та переходи.

Про необхідність виділення коштів на протипаводкові програми були неодноразові звернення народного депутата України Василя Петьовки до прем’єр міністра. У неодноразових зверненнях народний депутат звертався до прем’єра, у запитах вказував на необхідність виділення коштів на берегоукріплення та протипаводкові заходи, адже, внаслідок нефінансування протипаводкових програм, населені пункти постійно страждають від підтоплень та паводків, що несе значну шкоду інфраструктурі та народному господарству. Завдяки, в тому числі, і зверненням народного депутата наразі на Тячівщині розпочали роботи по берегоукріпленню.

Зараз біля ріки Теребля в Буштині – ні ескаваторів, ні вантажівок, та ще у понеділок, кажуть місцеві, техніки тут вистачало. На автівки вантажили гравій та звідси вивозили. Це і обурило тутешніх. Люди встановили бетонні плити, щоб заблокувати проїзд до ріки. Люди кажуть, нібито гравій з ріки вивозять незаконно, хоч представники водного господарства і пояснювали: техніка проводить розчистку русла Тереблі.

Про те, що в селі існує загроза підтоплень, усім відомо. Торік вода забрала понад 10 метрів берега на ділянці кількасот метрів. Тож незахищеними залишились ділянки людей та дворогосподарства. Щоб відновити берегоукріплення, потрібні були немалі кошти, каже голова селища Іван Паш. Тож і почали звертатись в різні інстанції. І нарешті кошти на відновлення берегоукріплень виділили з кабінету міністрів. Мова іде про понад 4,5 млн. грн.

Щодо протестів тутешніх, то їх водники просять бути розсудливими. Адже побудувати дамбу, попередньо не розчистивши русло ріки, означає викинути гроші на вітер. Вода знову буде підмивати берег, якщо не спрямувати течію по центру.

Вже цього тижня підрядники розпочнуть роботи з відновлення берегоукріплень на цій ділянці. Завершити їх планують до кінця грудня. Тож цього року Буштино буде захищене від паводків.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...