Батькам назвали справжню причину перевтоми дітей в школі

листопада 09 / 2018
Батькам назвали справжню причину перевтоми дітей в школі
Нудьга у школі та перевтома від кількості занять - це міф.

Діти часто відмовляються ходити до школи, скажачись на втому. Але чи дійсно головною причиною втоми школярів є кількість уроків? Чи тікають від нудьги та безглуздості?

Про те, чому сучасні учні такі виснажені та не мають після школи енергії та бажання на хобі, розповів письменник та засновник ліцею "Гранд" Володимир Співаковськийьто.

За словами Співаковського, нудьга у школі та перевтома від кількості занять - це міф.

"Ця версія медиків про "передозуванні уроками" абсолютно не відповідає реальності. У школярів, навпаки, надзвичайно розвинутий пізнавальний інтерес. Тому скільки б уроків не було – вони не є основа перевтоми. Є школи, де вони навчаються повний день, і нічого страшного. І до кінця дня навіть не втомлюються.Щоб перевірити цей "перевтомлений" постулат, я одного разу вирішив провести один день в рядовий школі інкогніто. І поспостерігати її життя зсередини. В кінці дня в моїй записній книжці були відзначені три основні причини виникнення перевтоми дітей", - пише він.

Шум

Як відзначив Співаковський, найбльше, що дратує та втомлює - це неймовірний шум. А 10-хвилинні перерви мають розвантажувального впливу, навпаки, це величезна порція шумового мотлоху.

Навіть на уроках не завжди ідеальна тиша. Часом діти галасують так, що гамір і крики доходять до 100–120 децибел. У коридорах на перервах просто неможливо витримати.

"Відбувається перевантаження барабанних перетинок. Фахівцям відомий термін "шумова втому". Будь-яка людина до вечора буде убивчо втомленим, наприклад, на аеродромі, навіть якщо він цілий день там засмагає на сонечку в шезлонгу і п'є лимонад, але поруч з ревучим літаками", - додає фахівець.
Стрес

Також ще однією причиною втоми є міні-стреси. У школі знайдеться чимало причин, які нещадно бють по нервовій системі та ще не до кінця сформованій психіці.

Діти тривалий час перебувають у напрузі.

"Десять-п'ятнадцять деренчливих дзвінків з уроку на урок. Плюс чотири-п'ять викликів до дошки. Плюс п'ять-шість цинічних жартів, образ, докорів, підніжок однолітків, очікувань, що ось-ось викличуть до дошки".

А ще до того конфлікти з однокласниками, черги до туалетів, глузування та інше.

Нудьга

Третя причина перевтоми також цілком логічна. Так більшість уроків часто дітям просто не цікаві. А монотонна працю звалить навіть дорослого.

"І тут навіть альтернативні школи не врятують", - додав письменник.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...