Екстремісти! Скандал з паспортами Угорщини отримав новий поворот

жовтня 12 / 2018
Екстремісти! Скандал з паспортами Угорщини отримав новий поворот


Міністерство закордонних справ Угорщини викликало "на килим" посла України в Будапешті Любов Непоп через опублікований сайтом "Миротворець" список із закарпатськими чиновниками з угорськими паспортами.

"Міністерство закордонних справ Угорщини викликало посла України в Будапешті після того, як "антиугорська політика України досягла нового рівня", – заявило видання Hungary Today, посилаючись на держсекретаря МЗС Угорщини Левенте Мадяра.

Повідомляється, що виклик Непоп пов'язаний також із загальною ситуацією навколо угорців в Закарпатській області та із зареєстрованою петицією на сайті Верховної Ради, в якій закликають депортувати всіх громадян України, які також володіють угорськими паспортами.

У свою чергу Мадяр також назвав створений волонтерами центр "Миротворець" "екстремістським українським веб-сайтом".

Додамо, сайт "Миротворець" опублікував 8 жовтня список мешканців Закарпатської області, які отримали паспорти Угорщини, будучи державними службовцями і депутатами місцевих рад.

Список складається з понад 300 прізвищ.

"Вони присягнули на вірність Угорщині", – ідеться в повідомленні. Також зауважують, що список склали за два тижні роботи офісу "Миротворця" в Закарпатській області.

У кожної людини, яка потрапила до списку, є окрема сторінка в розділі "Чистилище" бази даних сайта.

Зазначимо, що зараз національною метою Угорщини залишається відродження Великої Угорщини часів Австро-Угорської імперії, впевнений історик Павло Гай-Нижник.

За його словами, Угорщина цілеспрямовано веде дипломатичні та культурно-освітні бої з усіма сусідами. Для неї це стратегічна мета на майбутнє. Етнічні представники угорської меншини в інших країнах розглядаються урядом як система впливу та покрокового панування іншими територіями.

Україна в цьому не є винятком, хоча не має потужної громади угорців на своїй території.

Контекст угорської політики на Закарпатті прозорий. Йдеться про покрокове завоювання прихильності жителів за рахунок соціально-економічних аспектів.

Також йдеться про політику м’якої сили, тобто культурну експансію зі створення власного анклаву на території іншої держави, нібито визнаючи її суверенітет.

– Це схоже на міну уповільненої дії: відторгається територія економічно, культурно, культурно-політично й освітньо.

Нове покоління виростає на українській території, повністю ізольоване від України. Воно не тільки не знає української мови, воно не усвідомлює себе українцем.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...