Депутати облради вирішать долю спорткомплексу «Юність» задля збереження спортивної інфраструктури Закарпаття

вересня 26 / 2018
 Депутати облради вирішать долю спорткомплексу «Юність» задля збереження спортивної інфраструктури Закарпаття
Депутатський корпус Закарпатської облради розгляне проект рішення «Про право спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (комунальної власності області) на спорткомплекс «Юність», який оприлюднений на сайті облради.

Ініціатор цього документу – депутат облради Олександр Ледида, пропонує закріпити об’єкт нерухомого майна – цілісний майновий комплекс спорткомплекс «Юність» на праві оперативного управління з правами балансоутримувача за Комунальною установою «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради.

Метою проекту рішення є визначення належного балансоутримувача спорткомплексу «Юність», забезпечення раціонального та ефективного використання вказаного нерухомого майна, а також здійснення організаційно-правових заходів пов’язаних із державною реєстрацією за територіальними громадами сіл, селищ, міст Закарпатської області в особі Закарпатської обласної ради права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (комунальної власності області) на земельну ділянку площею 1,4905 га, що необхідна для його розміщення та обслуговування.

В пояснювальній записці обласний обранець зазначає: «Обласною радою було прийнято рішення від 16 грудня 2010 року № 95 «Про внесення змін до рішення обласної ради від 5 листопада 2009 року №1004 «Про закріплення майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області» (зі змінами від 7 травня 2010 року)». Цим рішенням визначено перелік об’єктів комунальної власності, які передаються в оперативне управління (господарське відання) з правами балансоутримувача низці підприємств та організацій, серед яких – Закарпатське обласне управління з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, в оперативне управління якого передано спорткомплекс «Юність» за адресою: м.Ужгород, вул.Заньковецької, 5.

Рішенням Закарпатської обласної ради №747 від 17.05.2013 «Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області» вирішено вилучити з оперативного управління Закарпатського обласного управління з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України частину спорткомплексу «Юність», що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, а саме: будівлю літ.Е – роздягальня (тренерська), будівлю літ. Є – склад (інвентарна), тенісні корти, дитячий спортивний баскетбольний майданчик та огорожу за зазначеною адресою. Також цим рішенням було зобов’язано Закарпатське обласне управління з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України зняти з бухгалтерського обліку вищезазначені будівлі та нерухоме майно відповідно до вимог чинного законодавства та передати в цій частині спорткомплекс «Юність» – Закарпатській обласній дитячо-юнацькій школі.

Однак, це рішення облради на сьогоднішній день не виконано. Більше того, забезпечити його виконання видається неможливим, оскільки відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань такої юридичної особи, як Закарпатське обласне управління з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, не існує.

Більше того, Закарпатське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, яке, як вбачається з оплатних договорів, які укладаються Закарпатською обласною дитячою-юнацькою школою на користування приміщеннями спорткомплексу «Юність», розпоряджається на даний час вказаним комунальним майном області, теж, як окрема юридична особа, не існує.

Так, відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Закарпатське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, яке здійснювало діяльність з функціонування спортивних споруд, а також іншу діяльність у сфері спорту, було припинено, що підтверджується відповідним записом від 16.10.2014.

На сьогоднішній день, Закарпатське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України існує тільки як відокремлений підрозділ Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України без прав юридичної особи.

Водночас, відповідно до статті 95 Цивільного кодексу України філія, як відокремлений підрозділ, не є самостійною юридичною особою, а тому не може від свого імені відкривати рахунки, набувати майно, нести юридичну відповідальність. Філії можуть наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. Керівник філії може називатись як завгодно (директор, керуючий, голова, ректор, головний інженер тощо), однак діє від імені юридичної особи виключно на підставі довіреності.

З огляду на зазначене, існує нагальна необхідність у врегулюванні питань пов’язаних із належним утримання на балансі, управлінням та використанням спорткомплексу «Юність», який має надзвичайно важливе значення для розвитку спортивної галузі області і є унікальною спортивною спорудою в якій можуть проводитися змагання міжнародного рівня з різних видів спорту», – зазначає Олександр Ледида.

Реалізація зазначеного акту не потребує додаткового фінансування і буде здійснена Комунальною установою «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради, як органом уповноваженим управляти майном. Проект рішення не потребує проведення громадського обговорення.

Виконання рішення має забезпечити ефективне і цільове використання майна обласної комунальної власності, згідно вимог чинного законодавства, а також збереження спортивної інфраструктури області.

Прес-служба Закарпатської облради
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...


Залишити Коментар