Чорне Багно в закарпатському “Зачарованому краї” приваблює сотні туристів

серпня 18 / 2018
Чорне Багно в закарпатському “Зачарованому краї” приваблює сотні туристів


Багатий наш край цікавими природними об’єктами. Є серед них і просто-таки унікальні. Наприклад, Болото Чорне Багно. Знаходиться воно в межах Іршавського району, за 7 км від села Підгірне і щороку приваблює сотні туристів.

Болото Чорне Багно – гідрологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Являє собою сфагнове болото, витягнуте з півдня на північ, між горами Бужора на сході та Мартинським Каменем на заході, що в межах гірського масиву Великий Діл. Є найглибшим торфовим болотом українських Карпат (глибина майже 7 м) і займає площу 15 гектарів. У 2010 році його включили до Національного природного парку «Зачарований край».

Оліґотрофне означає збіднене живлення, тобто тут мало корисних речовин, щоб в екосистемі було різноманіття видів – чи то рослин, чи тварин. У цій місцевості можна знайти унікальну росичку – рослину-комахоїда. Через цей гідрологічний об’єкт проходить кілька туристичних маршрутів, а тому відвідувачі про нього знають.

Окрім того, це популярне місце для збору ягід та лікарських рослин. Окрім Іван-чая та яфини, тут можна знайти червону брусницю, малину, ожину та безліч інших цікавих рослин. Тож якщо любите екологічні продукти, прагнете більше дізнатися про рідний край і побачити найглибше торфове болото Карпат – вам на Іршавщину, у Зачарований край.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...