Благовіщення Пресвятої Богородиці: чому у цей день незаміжнім дівчатам краще не сидіти вдома

квітня 07 / 2018
7 квітня – всі православні відзначають одне з найважливіших свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Це одне з дванадцяти найбільших свят у році, пише “Експрес”.
Благовіщення Пресвятої Богородиці: чому у цей день незаміжнім дівчатам краще не сидіти вдома

Цього дня архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про майбутнє народження Ісуса Христа. У народі вважають, що Благовіщення навіть більше свято, ніж Великдень.

Цього дня радять пильно стежити за природними явищами. “Погода на Благовіщення розкаже, яким буде Великдень і чи вдосталь буде урожаю цього року, — розповідає Стефанія Гвоздевич, український етнограф. — Прикмети, пов’язані з цим святом, зафіксували ще у ХІХ — ХХ столітті. Існує повір’я, що яка погода спостерігатиметься на Благовіщення, такою буде й на Воскресіння.

Якщо завтра, перед сходом сонця, буде ясно і тихо, варто чекати доброго врожаю зернових — кукурудзи, збіжжя, гречки. А якщо на свято ще лежатиме сніг, то літо буде неврожайним. Якщо трішки морозно — добре вродять огірки.

Якщо ж буде туман, слід чекати повені”. За словами народознавця, у день Благовіщення категорично заборонена будь-яка фізична робота, а праця на городі — взагалі гріх.

З давніх-давен вважали, що від Введення до Благовіщення земля спить, і турбувати її не можна. “Наші предки вірили, що якщо дівчина на Благовіщення вийде з дому і знайде дорогою первоцвіт, то до кінця року вийде заміж.

Тому молодицям не варто цього дня сидіти вдома. Якщо ж на річці людина побачить ряску, то житиме довго і буде здоровою. Додам, що у храмах на Благовіщення освячують воду, просфору та зерно для посіву”, — зазначає Стефанія Гвоздевич.
Категорія : Релігія


Loading...
загрузка...Залишити Коментар