Ось що категорично не можна робити в чистий четвер!

квітня 05 / 2018
Ось що категорично не можна робити в чистий четвер!


Для християн східного обряду - Страсний четвер або Чистий четвер, найважливіший день Страсного тижня (останні шість діб Великого посту, що передують Великодню), а також перший день великодніх урочистостей (Пасхального тридення).

Прийнято згадувати Таємну Вечерю і встановлення Ісусом Христом таїнства Євхаристії - Святого Причастя.

У Страсний Четвер 5 квітня категорично не можна:

Не можна залишати брудним жоден куточок у вашому домі: треба мити весь посуд, замочувати білизну (але прати краще наступного дня).

Слід відмовитися від надмірних веселощів, гучних вечірок, або ворожіння. Обмеження стосуються і харчування. Згідно з правилами Великого посту, 5 квітня дозволяється тільки один прийом їжі - страви без додавання масла.

Великодні частування, приготовані в Чистий четвер, не можна куштувати до неділі. Наші предки вірили: давати в борг сьогодні – погана прикмета, адже можна накликати бідність у власну родину.

Традиції та символи свята

Купання - ритуал, який вважався справжнім очищенням від всіх гріхів, тому йому здавна надавалося важливе значення. Всіх рідних відправляли на річку, а якщо холодно – до лазні. Вранці вмивалися холодною водою, а щоб зберегти міцне здоров'я і красу, перед умиванням в воду треба покласти срібний хрестик або монетку.

Обов'язкова традиція: генеральне прибирання. Треба ретельно вимити і вичистити все в оселі, але також позбутися від непотрібних речей. З давніх-давен вважалося, що такі речі накопичують погану енергію.

Наділяли магічними властивостями і так званий "живий вогонь". З вечірньої служби жінки намагалися донести палаючі церковні свічки, четвергові свічки наділяли особливою силою. За допомогою вогню від четверговою свічки вони робили хрест над вхідними дверима будинку і на воротах – щоб ніяка лиха сила в будинок не потрапила.

Страсну свічку наділяли особливою мaгічною силою – її запалювали, якщо в будинок приходила біда або хвороби, вважали, що вона захищає від грози та блискавки.
Незаміжні дівчата на Чистий четвер пpичаpoвували до себе красу. До світанку молоді дівчата збиралися на березі річки або озера і чекали сходу сонця, на світанку стрибали у воду з розпущеним по воді волоссям і примовляли особливі слова на набуття краси і здоров’я.

Багато господинь вважають, що пекти паски потрібно саме в Чистий четвер.
Зранку замішували тісто, а ввечері приступають до випічки головного великоднього частування. Згідно з прикметою, якщо тісто для паски добре підійшло - весь рік буде благополучним.

Якщо ж заготовка не піднялася, верхівка паски тріснула або підгоріла - варто чекати труднощів. У Чистий четвер також прийнято фарбувати яйця, готувати сирну паску та інші страви до свята.

Народні прикмети

Щоб весь рік був фінансово успішним, в Чистий четвер потрібно порахувати всі свої заощадження. Зробити це потрібно тричі, перебуваючи на самоті: рано вранці, вдень і після заходу сонця.

Якщо підстригти волосся в Чистий четвер, вони будуть густими і здоровими. Цього дня потрібно підстригатися тим, хто хоче позбутися головного болю.

Існує давня прикмета на кохання, яку напередодні свята проводили молоді дівчата. Щоб зустріти другу половинку, рушник після купання в Чистий четвер потрібно освятити в церкві на Великдень, а потім віддати його у вигляді милостині.
Категорія : РелігіяLoading...
загрузка...