Століття дива на Закарпатті: Блаженніший Святослав очолив історичне паломництво у Мукачеві (ФОТО)
Мукачево стало духовним центром України, об'єднавши тисячі вірян, духовенство та високих гостей з-за кордону. Тут урочисто відзначили 100-річчя з дня інтронізації Мукачівської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Це одна з найдавніших та найшанованіших сакральних пам’яток нашого краю, яка має унікальну й драматичну історію.
Ювілейні урочистості стали подією
загальнонаціонального масштабу, адже святкову Божественну літургію очолив особисто Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).
Дарунок Папи Римського та десятиліття радянського підпілля
Мукачівська чудотворна ікона — це символ незламності закарпатської віри. Її історія сповнена справжніх випробувань, які відображають долю всієї Греко-Католицької Церкви:
1926 рік: Святий Папа Римський Пій XI офіційно дарує цю безцінну реліквію отцям-василіянам місцевого монастиря на Чернечій горі.
Радянські репресії: За часів тоталітарного режиму, який жорстоко переслідував та забороняв греко-католиків, реліквію довелося таємно переховувати. Протягом десятиліть вірні та ченці ризикували свободою, аби врятувати образ від знищення.
Повернення з небуття: Лише наприкінці 1990-х років, після виходу церкви з підпілля, ікона повернулася до людей. Спочатку її зберігали у Малоберезнянському монастирі, а згодом урочисто повернули до Мукачівського монастиря святого Миколая отців Василіян.
Молитва за воїнів та мир в Україні
Разом із Главою УГКЦ за престолом молилися преосвященний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Теодор Мацапула, а також чисельні єпископи та архієреї з різних куточків України та з-за кордону.
Під час літургії тисячі голосів злилися в єдиній молитві за українських захисників, які тримають фронт на полі бою. Духовенство і паломники окремо молилися за порятунок поранених, повернення додому полонених та зниклих безвісти, за всіх постраждалих від війни та за довгоочікуваний справедливий мир в Україні.
Подія, що об'єднала тисячі сердець
Участь в урочистих заходах взяло і керівництво області — перший заступник голови Закарпатської ОВА Василь Іванчо та заступник очільника краю Юрій Гузинець.
«Ця непересічна для краю подія сьогодні об’єднала не тільки духовенство й вірян Мукачівської єпархії, а й паломників з різних куточків країни та з-за кордону.
Після тривалого перебування в підпіллі ікона знову доступна для людей. Віряни можуть звертатися в молитві перед святинею з проханнями про найважливіше – захист своїх близьких, наших воїнів та мирне українське небо», – наголосив перший заступник голови ОВА Василь Іванчо.
Мукачівська святиня, пройшовши крізь жорнова заборон та репресій, сьогодні знову відкрита для кожного, ставши джерелом духовної сили та надії для всього Закарпаття.