3 травня: народні звичаї і прикмети погоди, що заборонено робити
Народне свято 3 травня відомий під назвами Федір Пустельник, Федір Власяничник.
Християни відзначають церковне свято 3 травня на честь Константинопольського святого преподобного Феодора Трихіна. Цей святий відомий тим, що відмовився від спадщини багатих батьків і добровільно усамітнився в пустелі. Вважається, що святий Феодор благословляє людей, які живуть в скромності.
З 3 травня починає цвісти обліпиха, а земля на городі прогрівається достатньо для посіву овочів. З цього дня наші предки починали сіяти на городі квасолю, гарбуз, огірки, кабачки, редис. З давніх-давен день вважається вдалим для будь-яких справ на городі і в саду.
У день Федора в давні часи ходили на цвинтар, прибирали могили рідних і залишали для них частування, щоб покійним було що з'їсти "на тому світі". Такі уявлення залишалися в українців навіть після хрещення Київської Русі, адже язичницькі традиції не були забуті.
Народжені 3 травня люди відрізняються винахідливістю і сильною діловою жилкою. Вони можуть досягти успіху в бізнесі і торгівлі. Також у них добре розвинена уява і є аналітичні здібності, але вони мають слабке здоров'я.
Що не можна робити 3 травня
Великим гріхом 3 травня вважається гріх гордині. У цей день не можна хвалитися своїми успіхами і матеріальним достатком, виставляти своє багатство напоказ.
Наші предки не ловили рибу 3 травня, і взагалі утримувалися від рибної ловлі протягом місяця. У травні у риби починається нерест, і рибалка може порушити цей процес.
Прикмети погоди 3 травня
Існують такі прикмети про погоду в цей день:
Багато молодих шишок на ялинці - до хорошого врожаю пшениці в цьому році.
Що першим почне зростати - трава або жито, та культура дасть кращий урожай.
Дощовий і холодний день 3 травня віщує поганий урожай меду у вуликах.
Гроза без дощу в цей день обіцяє відмінний урожай цього літа.
Якщо в цю дату погода мокра, то влітку буде багато бур'янів на городі.
Веселка 3 травня обіцяє непостійну погоду в травні.
Спекотний і сонячний день - до великого врожаю полуниці.
Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.