12 листопада: народне свято, звичаї, заборони і прикмети погоди
Народне свято 12 листопада відоме під назвами Зіновій і Зіновія, Синичкин день, День мисливця, День Синиці.
Християни відзначають церковне свято 12 листопада на честь мучеників Зіновія і Зіновії, які були братом і сестрою. Вони відмовилися від усіх мирських благ і отримали дар цілительства. Святих стратили за відмову відректися від Христа.
Наші предки в цей день шанували птахів, які прилітають в Україну на зимівлю - щиглів, сойок, снігурів і особливо синиць. Птахам давали зерно і хлібні крихти, а діти майстрували для них годівниці. Також діти в цю дату грали в гру - хтось імітує цвірінькання, а інші вгадують що це за птах.
Якщо в цю дату у двір залетіла синиця - то це, за прикметами, означає хороші новини. А якщо птах влетів в будинок, то його жителям скоро дуже пощастить.
12 листопада відзначається свято рибалок і мисливців. Особливо вдалою буде полювання на птицю. 12 листопада мисливцям обов'язково слід вийти на промисел і добути хоча б одну тварину - тоді весь рік буде щастити. Мисливці в цей день приносили в ліс трохи каші, щоб задобрити лісовика і він не чіпав дичину.
Сни в ніч на 12 листопада віщі, але збудуться тоді, коли ви їх забудете. Люди, народжені 12 листопада, відрізняються величезною впертістю і фанатизмом у своїй справі.
Що не можна робити 12 листопада
Під час полювання не можна чіпати вагітних тварин і самок з дітьми.
Не можна витоптувати траву, рубати дерева і ламати гілки сьогодні.
Заборонено ображати і мучити тварин.
Прикмети погоди 12 листопада
Птахи співають рано вранці - до швидкого похолодання.
Якщо іній вкрив гілки дерев, то погода скоро погіршиться.
Багато синиць сидить на одному дереві - до заморозків.
Якщо на калині вже немає ні ягід, ні листя, то зима буде ранньою.
Синиці кору дерев клюють - до сирої дощової погоди.
Над водою стелиться туман - до короткого потепління.