Новини Закарпаття

Церковне свято 9 листопада 2022 - що можна і не можна робити


Яке православне свято 9 листопада відзначають віруючі та які традиції потрібно вшановувати сьогодні - дізнайтесь у матеріалі УНІАН.

Нестор був письменником-агіографом кінця XI-початку XII століття і ченцем Києво-Печерського монастиря. Народився в Києві, у віці сімнадцяти років прийняв чернечий постриг у Печерській обителі. Від святих Феодосія і Антонія навчився благочестивого життя, послуху, молитві і подвигів. Пізніше став дияконом, помер в 1114 році.

Чернець Нестор Літописець був саме тим, хто написав історію Русі. Він автор "Повісті минулих літ". Літопис був написаний на підставі оповідань старожилів, інформація взята з різних стародавніх джерел.

Православне свято 9 листопада - день пам'яті мучениці Капітоліни
Капітоліна народилася в Каппадокії, походила з заможної родини. Увірувала в Христа, роздала весь свій маєток бідним і стала служити Господу. Начальник Каппадокії дізнався про це, ув'язнив Капітоліну в темницю, а потім вимагав відректися від віри і принести жертву язичницьким богам. За це її стратили.

Прикмети 9 листопада

випав сніг сьогодні - до холодної та сніжної зими;
ворони каркають - до негоди;
ластівки прилетіли 9 листопада - до теплого зимового періоду;
дощ пішов - погода буде хорошою.
Що сьогодні не можна робити
У цей день категорично заборонено конфліктувати, ображатися і пліткувати. Якщо порушити заборону, то можна розгнівати Нестора, якого згадують в цю дату. Реагувати на уїдливі зауваження оточуючих людей також не рекомендується.

Що можна робити 9 листопада
Наші предки називали цю дату "Нестор" або "Обітний день". Це означає, що сьогодні необхідно давати обіцянки, які не можна порушувати протягом року.

Багаті люди, наприклад, обіцяли будувати монастирі або жертвувати на благо храму. Бідні люди з народу відправлялися в паломництво або давали обітницю безшлюбності. Молоді дівчата сьогодні ходили в храм і ставили свічки Пресвятій Богородиці, просячи захисту від бід.
Перейти на сайт